tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Komunikat

 


Łódzki wojewódzki lekarz weterynarii informuje o wiosennej akcji szczepienia przeciwko wściekliźnie wolno żyjących lisów.
Zostanie ona przeprowadzona na terenie województwa łódzkiego w okresie od 2 do 7 maja. Szczepienia obejmą cały teren województwa łódzkiego z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych i będą wykonane metodą zrzutów lotniczych szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty ? mieszanki pokarmowej w kształcie kostki koloru zielonobrunatnego, o wymiarach 4x4x1 cm, o zapachu rybnym, w ilości 20 dawek na 1 km2. Szczepionka, w przypadku jej znaleienia, powinna pozostać nie ruszana w miejscu zrzutu. Pod żadnym pozorem szczepionka nie może być konsumowana przez ludzi.
Wścieklizna jest śmiertelną chorobą zakaźną o ostrym przebiegu. Wywołuje ją wirus atakujący ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Źródłem zakażenia są chore na wściekliznę zwierzęta dzikie oraz domowe.
W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wszelkie dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »