tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Komisariat zostaje

 
W związku z poleceniami wojewódzkich i krajowych władz policji oraz stanowczymi sprzeciwami samorządowców Komisariat Policji w Drzewicy nie zostanie zlikwidowany. Komendant powiatowy, Janusz Myga, zapowiada rozmowy z władzami gminy Drzewica mające na celu usprawnienie funkcjonowania placówki


W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o stanowisku Komendy Głównej Policji w sprawie planowanej przez komendanta powiatowego likwidacji Komisariatu Policji w Drzewicy. Krajowe władze policji uspokajają w nim samorządowców, przekonując, że likwidacja placówki nie jest planowana. Jednocześnie zapewniają, że w mocy pozostaje polecenie komendanta wojewódzkiego policji, skierowane do komendanta powiatowego, nakazujące wstrzymanie wszelkich działań mających na celu reorganizację powiatowych struktur policji. Sprawa jest więc przesądzona ? komisariat zostaje.
W rozmowie z nami rzecznik prasowy KPP w Opocznie, asp. Barbara Stępień przekonywała, że plany komendanta powiatowego dotyczące reorganizacji struktur policyjnych w powiecie niekoniecznie oznaczały likwidację drzewickiego komisariatu. Jej zdaniem była to jedna z możliwości. Propozycja komendanta nie oznaczała również, że w Drzewicy nie byłoby policji. Komenda powiatowa planowała bowiem zapewnienie całodobowego patrolu policyjnego na terenie miasta. Co więcej ? planowano wyznaczenie stałego miejsca, np. w Urzędzie Gminy, gdzie jeden funkcjonariusz policji przyjmowałby interesantów. Policja nadal byłaby więc na miejscu, ale bez własnego budynku. Jednak w związku ze stanowczym sprzeciwem, zarówno władz gminy Drzewica, jak i samorządu powiatowego, a także biorąc pod uwagę polecenia przełożonych, komendant powiatowy rozważy inne kroki mające na celu usprawnienie funkcjonowania komisariatu.
? Zależy nam na zachowaniu jednostki w Drzewicy ? mówi Barbara Stępień. ? Planujemy jednak rozmowy z samorządem w Drzewicy mające na celu podniesienie funkcjonalności jednostki ? zwłaszcza w zakresie wzmocnienia etatów. Powinno ich być na tyle dużo, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie komisariatu. Liczymy na zrozumienie i wsparcie ze strony władz Drzewicy i oczekujemy dalszej współpracy w tym zakresie. Zapewniamy, że liczymy się ze zdaniem drzewickiej społeczności i chcemy wyjść naprzeciw jej oczekiwaniom ? dodaje. Jak miałaby owa współpraca wyglądać? Należy się spodziewać, że komenda powiatowa będzie liczyć na wsparcie finansowe ze strony gminy. Samorząd mógłby np. sfinansować dodatkowe etaty. Taka sytuacja miała niedawno miejsce w Rzgowie w województwie łódzkim, gdzie planowany do likwidacji komisariat nie tylko został zachowany, ale nawet został gruntownie wyremontowany. Co więcej ? lokalne władze ufundowały dwa etaty policyjne na okres 5 lat. Na jak daleko idącą współpracę zdecydują się w obecnej sytuacji władze Drzewicy ? czas pokaże.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »