tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Kolonie w Żagiestowie

 

Od piątku, 1 lipca do poniedziałku, 11 lipca czterdzieścioro dzieciaków wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie, pojechało na letnie kolonie do Żegiestowa, położonego w wyjątkowo urokliwym zakątku Beskidu Sądeckiego, nad graniczną rzeką Poprad i otoczonego malowniczymi lasami Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem kolonii było Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. Świętej Siostry Faustyny Oddział przy parafii Podwyższenia Krzyża św., a współorganizatorem był ksiądz Wojciech Solecki.
Dzieci oprócz codziennych modlitw oraz chodzeniach po górach i podziwiania widoków najbliższej okolicy pojechały na wycieczki do: Krynicy, Kamiannej, Starego Sącza, Piwnicznej Zdrój oraz Rytra. W Krynicy, kto chciał mógł wjechać kolejką na Górę Parkową. Nie brakowało też chętnych by na szczyt dotrzeć pieszo. Turyści zwiedzili także pijalnię wód mineralnych. Z kolei w Kamiennej dzieci miały okazję obejrzeć z bliska produkcję miodu w specjalnych, przeźroczystych ulach. Dzieci i młodzież dowiedziały się również o właściwościach leczniczych tego słodkiego przysmaku. W Rytrze wycieczkowicze zobaczyli m.in. ruiny średniowiecznego zamku. I chociaż z dawnej budowli nie zostało już wiele to wszyscy zgodnie stwierdzili, że miejsce było urocze i warto było je odwiedzić. Z góry rozciągał się widok na całą okolicę. Odwiedzając Stary Sącz w programie, nie mogło zabraknąć wizyty przy pomniku Jana Pawła II, centrum pielgrzymowania zwłaszcza młodych ludzi. Młodzież odwiedziła także Klasztor Sióstr Klarysek i Muzeum Św. Kingi.
Obok zwiedzanie organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Dzieci mimo niezbyt sprzyjającej pogody nie mogły narzekać na nudę. Przygotowano ciekawe konkursy z nagrodami, m.in. plastyczny, konkurs piosenki i wiersza, czystości pokoi i pogodne wieczorki. Organizatorzy duży nacisk położyli na aktywny wypoczynek. Zorganizowano m.in. olimpiadę sportową i rozgrywki w tenisa stołowego. Dzieciaki miały także możliwość korzystania z boiska orlik, dzięki czemu i tam mogły być rozgrywane mecze. Oprócz tego była dyskoteka, piżama party ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Kierownikiem kolonii była Jolanta Pawlak, a wychowawcami: Marianna Matysiak oraz Jolanta Grygiel. Opiekę medyczną sprawowała Katarzyna Karbownik.
Organizatorzy za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację kolonii. Dzięki, temu dzieciaki z pewnością będą miały niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w ich pamięci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »