tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Kolejne inwestycje na 2011 rok

 
Pula na tegoroczne zadania inwestycyjne gminy wzrosła do 4,76 mln złRadni jednogłośnie przyjmują zmiany w budżecie


W poniedziałek, 21 marca odbyła się czwarta w kadencji sesja Rady Gminy i Miasta. Radni przyjęli osiem uchwał, w tym dotyczącą zmian w tegorocznym budżecie gminy. Głównym powodem korekty było wprowadzenie do budżetu nowych inwestycji.
– Pisząc budżet na 2011 rok zawarliśmy tylko kilka głównych zadań. Chcieliśmy, aby wpływ na zakres inwestycji miała już nowa Rada Gminy i Miasta – powiedział burmistrz Janusz Reszelewski wyjaśniając przyczyny nowelizacji.
Wśród nowych zadań na czoło wybijają się te drogowe. Gmina zabezpieczyła 380 tys. zł na przebudowę mostu na drodze powiatowej w Radzicach Dużych. Tyle samo pieniędzy wyłoży starostwo. Również w stosunku 1:1 finansowana będzie budowa drogi powiatowej Strzeszkowice – Trzebina. Na pierwszy etap inwestycji samorząd gminy przeznaczył 200 tys. zł.
900 tys. zł zaplanowano na rozbudowę ulicy Staszica, 260 tys. zł na odwodnienie dróg gminnych, w tym odcinka w Radzicach Przydziałkach, natomiast 250 tys. zł na budowę drogi równoległej do ul. Sikorskiego. Gmina sfinansuje budowę oświetlenia przy drodze wojewódzkiej nr 728 w Zakościelu i Żardkach (90 tys. zł) i chce wspólnie z województwem remontować wiadukt kolejowy w Werówce (600 tys. zł). Na drugi etap budowy ścieżki pieszo–rowerowej przy zbiorniku zarezerwowała 30 tys. zł.
Kolejne planowane zadania to instalacja pomp ciepła i kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej (w tegorocznym budżecie czeka 63 tys. zł), remont dachu na budynku UGiM (60 tys. zł) oraz rozbudowa systemu informatycznego w UGiM (140 tys. zł). Do remontu pójdą strażnice OSP w Domasznie i Zakościelu. Przy realizacji tych inwestycji, mających okres dwuletni, samorząd zamierza skorzystać ze środków Unii Europejskiej.
Podczas poniedziałkowej sesji radni przyjęli również uchwały w sprawach m.in. zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe inwestycje i nowe miejsca pracy, zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków oraz wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2012 r. O szczegółach będziemy pisać w kolejnych wydaniach Tygodnika Opoczyńskiego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »