Kolejna porażka naszych piłkarek

I liga piłki nożnej kobiet ? grupa północna

W miniony weekend dziewczęta Ceramiki Opoczno zagrały na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Tylko zwycięstwo dawało naszej drużynie awans z ostatniego miejsca w tabeli.
W meczu beniaminków lepszy okazał się ten ze stolicy Wielkopolski, wygrywając 2:0. Ceramika nadal pozostaje czerwoną latarnią ligi.
Poznanianki okazały się bardziej zdeterminowane w walce o ligowe punkty. W 33 minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony, piłka trafiła do Joanny Chwedoruk, która dopełniła formalności. Koziołek prowadził 1:0. W drugiej połowie opocznianki zagrały bardziej agresywnie i przez 45 minut sprawiały lepsze wrażenie na boisku. Beniaminkowi z Opoczna zabrakło jednak pomysłu na pokonanie bardzo pewnej tego dnia bramkarki Koziołka. Poznanianki po jednym z kontrataków zdobyły drugą bramkę w tym meczu.

Wyniki 7. kolejki
Koziołek Poznań ? Ceramika Opoczno 2:0 (1:0)
Bramki strzeliła Joanna Chwedoruk.
Ceramika zagrała w składzie: Katarzyna Bryk, Izabela Zdonek, Joanna Wijata, Karolina Luty, Fatima Mierzejewska, Kamila Czaja, Sandra Helik, Daria Dąbrowska, Justyna Szulc, Anna Osuch, Justyna Milewska. Trener Piotr Nasulewicz.

Pozostałe mecze
Medyk II Konin ? Sztorm Gdynia 3:2
Polonia Poznań ? Praga 2:5
MUKS Tomaszów Mazowiecki ? Zagłębie Lubin ? mecz odwołany z powodu złego stanu boiska