tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Kolejna edycja "Radosnej szkoły"

 
Rusza kolejny nabór wniosków o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach oraz na utworzenie szkolnych placów zabaw. W 2012 roku do szkół trafi w sumie 488 mln zł

Po raz kolejny szkoły podstawowe i szkoły muzyczne I stopnia mogą ubiegać się o dotacje w ramach programu rządowego ?Radosna szkoła?. Wnioski o dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole lub o dofinansowanie budowy i wyposażenia szkolnych placów zabaw dyrektorzy szkół mogą składać do 10 października do organów prowadzących. Te z kolei stosowne wnioski do wojewodów muszą złożyć do 2 listopada. Podobnie jak w latach ubiegłych utworzenie placu zabaw muszą sfinansować w połowie samorządy. Chętnych jednak nie brakuje.
Zgodnie z założeniami programu wsparcie finansowe przyznawane będzie w pierwsze kolejności na zakup pomocy dydaktycznych (wnioski złożone po raz pierwszy i ponownie) i zwrot kosztów ich zakupu (w przypadku wniosków złożonych ponownie). Zostaną one przeznaczone również na dofinansowanie ponownie złożonych wniosków o środki na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw lub zwrot kosztów takich inwestycji. Jeśli pieniędzy wystarczy, na dofinansowanie mogą liczyć również placówki, które po raz pierwszy będą się ubiegać o zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych, o dotacje na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw oraz o zwrot kosztów utworzenia lub modernizacji szkolnych placów zabaw.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »