tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Kolędy i pastorałki w Zachorzowie

 
W niedzielę, 10 stycznia w kościele parafialnym w Zachorzowie odbył się X Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie

W przeglądzie wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Sławno. Ogółem uczestniczyło w nim 81 osób. Festiwal poprzedziła msza odprawiona przez ks. proboszcza Romana Kunę.
Przed publicznością zgromadzoną w kościele jako pierwsi wystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie. Przedstawili jasełka pt. „Grudniowe noce” przygotowane pod kierunkiem ks. proboszcza Romana Kuny, Agaty Kapusty, Iwony Jaskulskiej i Ewy Wilk.
W dalszej części prezentował się zespół „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej w Sławnie, a następnie popis swych wokalnych umiejętności dali uczniowie ze szkół podstawowych w Kozeninie, Celestynowie, Kamieniu, Kunicach oraz młodzież z gimnazjów w Szadkowicach i Prymusowej Woli.
Uczestnicy konkursu prezentowali różne sposoby aranżacji kolęd i pastorałek. Wykonywali najpopularniejsze polskie utwory tego typu oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe w języku polskim i angielskim. Były wśród nich m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Angels we have heard on high”, „Mizerna cicha”, „Białe święta”, „Cicha noc” i „Pastuszek bosy”.
Na zakończenie uroczystości wszyscy młodzi artyści otrzymali upominki, które wręczyli wójt Tadeusz Wojciechowski, zastępca wójta Stanisław Ścierwicki, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sławno Krzysztof Michalski, sekretarz gminny Zbigniew Wilk, radni oraz proboszczowie parafii Sławno ks. Adam Stępień, parafii Kamień ks. Andrzej Wróblewski i parafii Zachorzów ks. Roman Kuna.
Festial organizowany od dziesięciu lat w poszczególnych parafiach i kaplicach na terenie gminy Sławno cieszy się zawsze niezmiernie dużym powodzeniem, o czym świadczy co roku ogromna liczba słuchaczy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »