tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Kolarze wracają na trasy

 
Po planowanej blisko miesięcznej przerwie kolarze Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno wracają na kolarskie trasyKolarze nad Zalewem SulejowskimPo długim, wyczerpującym sezonie kolarstwa górskiego MTB trener Przemysław Gierczak zarządził wszystkim zawodnikom odpoczynek od rowerów. Przerwa już się skończyła. W minionym tygodniu kolarze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu kolarstwa przełajowego. Ich docelową imprezą sezonu będą Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, rozegrane w styczniu w Bieganowie koło Słubic.
Trener wraz z kolarzami starszych kategorii wiekowych rozpoczął sezon od przygotowania rowerów przełajowych, które różnią się nieco od tych wykorzystywanych w sezonie letnim. Większość zawodników już rozpoczęła treningi na przełajówkach, przy czym kolarze młodszych kategorii będą mogli startować w zawodach na rowerach górskich.
W minioną sobotę spora grupa kolarzy, korzystając z przepięknej pogody, postanowiła objechać dookoła Zalew Sulejowski. Kolarze pokonali dystans 70 kilometrów leśnymi duktami.
Na pierwsze zawody trwającego od miesiąca sezonu kolarstwa przełajowego kolarze pojadą w połowie listopada do Szczekocin.
Dodajmy, że 24 listopada Ludowy Klub Kolarski LUKS Sławno zorganizuje w Sławnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego i Mistrzostwa Gminy Sławno w kolarstwie przełajowym. W zawodach będą mogli wystartować wszyscy chętni.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »