tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Kolarze w Zielonej Górze…

 

W niedzielę, 2 maja kolarze LUKS Sławno wystartowali w wyścigach o puchar prezydenta Zielonej Góry. Trasa tradycyjnie wytyczona była na Wzgórzu Piastowskim przy amfiteatrze.
Podopieczni Przemysława Gierczaka bardzo dobrze zaprezentowali się w wyścigach juniorów i juniorek młodszych zajmując miejsca na podium. Wyścig juniorek zdecydowanie wygrała Marta Turoboś, która nad drugą na mecie Moniką Żur ze Skomielnej Białej miała trzy minuty przewagi. Trzecie miejsce w gronie juniorów zajął Szymon Białas. W wyścigu juniorek młodszych, dla których był to wyścig drugiej eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, trzecie miejsce wywalczyła Maria Ziółkowska a czwarte Paulina Rybińska. W wyścigu chłopców Maksymilian Jędrzejczyk uplasował się na jedenastej pozycji a Mateusz Laszczyk był trzydziesty. Na starcie stanęło ponad siedemdziesięciu zawodników.
Nieco słabiej wypadli najmłodsi kolarze ze Sławna. W gronie młodziczek Agata Ziółkowska zakończyła zmagania na czternastej pozycji. W wyścigu młodzików Marceli Bogusławski zajął dziewiąte miejsce a Kamil Wróbel zakończył wyścig na dwudziestym czwartym miejscu.

…i Białymstoku
Wprost z Zielonej Góry starsi kolarze pojechali na kolejny wyścig do Białegostoku. Celem startu było zapoznanie się z trasą wyścigu, na której będzie rozgrywana jedna z serii tegorocznego Grand Prix MTB.
Wszyscy kolarze ze Sławna stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięstwa odniosły juniorka Marta Turoboś, która pokonała również seniorki jadące we wspólnym wyścigu. W gronie juniorek młodszych wygrała Maria Ziółkowska a drugie miejsce zajęła Paulina Rybińska. Szymon Białas wywalczył drugie miejsce w wyścigu juniorów. Maksymilian Jędrzejczyk w wyścigu juniorów młodszych stanął na trzecim miejscu podium.
Na start w wyścigu seniorów zdecydował się trener Przemysław Gierczak, który po całonocnej jeździe samochodem raczej nie miał szans na wywalczenie miejsca na podium. Walczył dzielnie, ale sił starczyło tylko na zajęcie siódmego miejsca.
W najbliższy weekend kolarze wystartują w wyścigach organizowanych przez medalistkę olimpijską z Pekinu Maję Włoszczowską w Jeleniej Górze.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »