tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Kolarze rozpoczęli sezon

 
Wyścigi w KłomnicachMarta Turoboś na starcie indywidualnej jazdy na czas


Zawodnicy Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno startem w pierwszej serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Kłomnicach rozpoczęli tegoroczny sezon kolarski.
W sobotę, 13 kwietnia rywalizowano w indywidualnej jeździe na czas.
Najlepiej z zawodników ze Sławna spisał się Marceli Bogusławski, który w stawce 130 rywali wykręcił drugi czas w juniorach młodszych. Pięćdziesiątą dziewiątą lokatę w tej samej kategorii zajął Tomasz Budziński a osiemdziesiątą piątą jego brat, Marcin.
W zmaganiach juniorek młodszych dwudziesta pierwsza była Emilia Jędrzejczyk. Dwudziestą drugą lokatę zajęła Marta Turoboś w elicie kobiet.
Jak podkreślił trener Przemysław Gierczak, zawodnicy są po ciężkim obozie sportowym w Górach Świętokrzyskich, dlatego ten start został potraktowany raczej treningowo. ? Naszym celem są wyścigi rangi Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w MTB, której finał zostanie rozegrany 20 lipca w Sławnie ? zaznaczył szkoleniowiec.
W niedzielę, również w Kłomnicach rozegrano wyścigi ze startu wspólnego.
W rywalizacji młodzików Damian Nowakowski wywalczył osiemnaste miejsce. Wśród młodziczek jako czternasta linię mety przekroczyła Patrycja Hałubińska.
W wyścigu juniorek młodszych dziesiąta była Emilia Jędrzejczyk. W zmaganiach juniorów młodszych po zaciętym finiszu jako piąty na mecie zameldował się Marceli Bogusławski, siedemnasty był Tomasz Budziński a osiemdziesiąty ósmy Marcin Budziński.
W zmaganiach juniorów w stawce 110 zawodników jako czterdziesty drugi finiszował Kamil Wróbel, a na miejscu osiemdziesiątym czwartym Michał Kalinowski, który na metę dotarł z przebitym przednim kołem. W zmaganiach elity kobiet jako dwunasta finiszowała młodzieżówka Marta Turoboś.
Już w najbliższą niedzielę cała ekipa LKK LUKS Sławno wystartuje w pierwszej eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB w Tarnogórze koło Leżajska.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »