Kolarskie finały w Kielcach

Finał Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB CrossMaraton

W sobotę, 5 października zakończyły się zmagania kolarzy górskich w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. W Kielcach, na terenie targów Bike?Expo, gdzie usytuowane były start i meta ostatniego VIII etapu, o miano najlepszego "górala" rywalizowało ponad 440 kolarzy. Nie brakło tam naszych zawodników.
W klasyfikacji generalnej po ośmiu edycjach, reprezentanci Opoczna znaleźli się w czołówce. Na dystansie "family" w kategorii masters (FM1) czwarte miejsce wywalczył Zdzisław Juźwik z dorobkiem 886 pkt. W tej samej kategorii Mirosław Sygut zajął dziesiąte miejsce (661 pkt). Paweł Wijata, startujący w grupie FM, z wynikiem 824 pkt uplasował się na ósmej pozycji.
Na dystansie fan Arkadiusz Wróblewski, startujący w kategorii elity (M2), zajął 25. pozycję z wynikiem 1162 pkt, a Łukasz Beeger z notą 783 pkt uplasował się na 72. miejsue.
O wielkim pechu może mówić Zdzisław Jóźwik, któremu przed ostatnim etapem do trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej brakowało tylko 3 pkt. Niestety, "kapeć" na 6 kilometrze wyeliminował go z walki o pudło.
W ośmiu edycjach ŚLR zawodnicy dystansu family przejechali ponad 165 km, pokonując 2108 m przewyższeń. Dystans fan to ok. 390 km i ponad 7200 m. przewyższeń.
Po zakończeniu zawodów wszyscy mieli możliwość podziwiania najnowszych modeli rowerów i całej otoczki związanej z targami Bike?Expo Kielce 2013.