tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kiepskie wyniki

 

Połowa maturzystów może polec na egzaminie. Wyniki młodszych uczniów też są dramatyczne ? informuje tygodnik ?Wprost?. Takie są wyniki próbnych egzaminów, przygotowanych i przeprowadzonych online przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Jak czytamy na łamach tygodnika, w dwóch edycjach Egzamera, które odbyły się w styczniu i marcu bieżącego roku, wzięło udział ponad 40 tysięcy uczniów. Rozwiązywali oni zadania zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, czyli takie, jakie mogą ich czekać podczas wiosennych egzaminów. Efekty są fatalne. Tygodnik ?Wprost? ujawnia, że aż 57 procent maturzystów oblało marcowy test z matematyki. Na tym dramatyczne dane się jednak nie kończą. Blisko 40 procent maturzystów ?miało poważny kłopot? z językiem polskim. Zaledwie 18 proc. uczniów zdobyło więcej niż 60 proc. punktów.
Według tygodnika niewiele lepiej wypadli gimnazjaliści. Mniej niż połowa uczniów, którzy wzięli udział w testach, uzyskała ponad 60 proc. punktów ze wszystkich przedmiotów. Gimnazjaliści nie poradzili sobie z matematyką (średni wynik 58,4 proc.) i historią (56,1 proc.). Także próbne testy szóstoklasistów nie dają powodów do zadowolenia. Średnia wyników egzaminu sprawdzającego umiejętności czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, korzystania z informacji i wykorzystania źródeł wynosi zaledwie 18 punktów na 40 możliwych do zdobycia.
Tygodnik podkreśla, że testy były rozwiązywane w domu. Bez stresu egzaminacyjnego, bez wielkiej sali i pojedynczych ławek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »