tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kiedy laba?

 
Ten rok szkolny będzie krótszy od poprzedniego nawet o 10 dni. Ministerstwo Edukacji przyznało uczniom tzw. dni wolne od nauki

Co prawda nowy rok szkolny dopiero się rozpoczął, ale na pewno niejeden uczeń wertował już kalendarz w poszukiwaniu dni wolnych od nauki. Sprawdziliśmy, jak pod tym względem będzie wyglądał rok szkolny 2010/2011.
Pierwsza okazja do świętowania w trakcie tygodnia nadarzy się w czwartek, 14 października, kiedy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie obchodzić będą Dzień Edukacji Narodowej. Ale na następny dzień wolny od szkoły nie trzeba będzie długo czekać, bo już w poniedziałek, 1 listopada przypadnie dodatkowy dzień wolny, a mianowicie Wszystkich Świętych. Święto Niepodległości przypadające 11 listopada – w tym roku wypadnie w czwartek. Zimową przerwę świąteczna zaplanowano na okres od 23 do 31 grudnia. W rzeczywistości jednak potrwa ona dłużej, bowiem 1 stycznia, czyli Nowy Rok, przypada w sobotę. Oznacza to, że uczniowie powrócą do szkół dopiero w poniedziałek, 3 stycznia, po 11 dniach przerwy. Wypoczęci uczniowie będą musieli wziąć się do ostrej pracy, żeby z dobrymi wynikami zakończyć pierwszy semestr nauki. Potem znowu laba, dwutygodniowe ferie zimowe, które w województwie łódzkim rozpoczną się już 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Kolejne dni wolne to święta wielkanocne i wiosenna przerwa świąteczna, które potrwają od czwartku, 21 kwietnia aż do wtorku, 26 kwietnia. Przed nią jeszcze przerwa w szkołach na rekolekcje wielkopostne oraz dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Konstytucji, przypadającego we wtorek, 3 maja.
Przed wakacjami, które w tym roku szkolnym rozpoczną się w środę, 22 czerwca, będzie jeszcze okazja odpocząć, kiedy inni będą się zmagać z egzaminami. W szkołach podstawowych uczniowie klas I–V będą mieli wolne we wtorek, 5 kwietnia, w dniu sprawdzianu dla szóstoklasistów. Z kolei w gimnazjum uczniowie pierwszych i drugich klas mogą liczyć aż na trzy dni wolnego – egzamin gimnazjalny zaplanowano na dni 12, 13, 14 kwietnia. W szkołach ponadgimnazjalnych wolny od nauki będzie dzień, w którym odbywać się będzie pisemny egzamin maturalny z języka polskiego – zaplanowano go na 4 maja.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »