tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Kick boxing w "Żeromie"

 
Z udziałem przeszło 150 uczniów w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się specjalna lekcja pokazowa kick boxingu. Półtoragodzinne zajęcia poprowadził Kamil Szlęzak, mistrz Polski i brązowy medalista mistrzostw świata w kick boxingu

Jak na profesjonalny trening przystało, lekcja została podzielona na kilka etapów. Rozpoczęła się od solidnej rozgrzewki, po czym ruszył właściwy trening.
Na wstępie uczestnicy uczyli się przyjmowania prawidłowej postawy. Po opanowaniu tego elementu przyszedł czas na naukę zasad zadawania ciosów, a przede wszystkim sztuki uników. Wszystkie te elementy każdy mógł wypróbować, walcząc z własnym cieniem lub z wyimaginowaną postacią.
Lekcję zakończyła walka pokazowa w wykonaniu Kamila i jego sparingpartnera. Oczywiście "zwyciężył" mistrz, a obydwaj walczący zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez uczestników zajęć i nauczycieli.
Lekcja kick boxingu w ZSO miała na celu pokazanie młodzieży, że sporty walki, w tym szczególnie kick boxing, są jednym ze sposobów na poprawienie własnej sprawności fizycznej, a nie narzędziem wykorzystywanym w agresji przeciwko innym osobom. Kamil Szlęzak kładł na ten fakt szczególny nacisk. Umiejętności zdobyte podczas treningów nie mogą być źródłem agresji. Są jedynie sposobem na obronę własną. Jednak najlepszym sposobem obrony, bez względu na posiadane umiejętności, jest zdolność opanowania swoich emocji, a przez to unikanie konfrontacji.
Organizatorzy lekcji dołożyli wszelkich starań, aby zajęcia miały odpowiednią oprawę. Jacek Pluciński z ZSO wraz ze Studiem 107 zadbał o nagłośnienie sali praz przygotowanie podwyższenia, na którym znajdował się prowadzący zajęcia. Koordynatorem przygotowań lekcji z ramienia ZSO była nauczycielka wf. Katarzyna Niewadzi.
Pokazy sztuk walki w ZSO przygotowało Centrum Tańca i Ruchu TICO, które zaprasza wszystkich chętnych na kontynuowanie przygody ze sztukami walki w sekcjach kick boxingu oraz taekwondo.
Zajęcia kick boxingu odbywają się we wtorki o godz. 17.00 i w czwartki o godz. 18.00. Miłośników taekwondo zaprasza w każdy czwartek o godz. 19.00. Treningi mają miejsce w siedzibie TICO przy ul. Piotrkowskiej 51. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 665 319 985 lub na stronie internetowej www.centrumtico.pl.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy składają serdeczne podziękowania Małgorzacie Mróz?Dudzie, dyrektorce ZSO, za pomoc w organizacji i umożliwienie przeprowadzenia pokazu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »