tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kibicowali na Stadionie Narodowym

 
Wiele radości sprawiła Komenda Powiatowa Policji najlepszym drużynom X Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji pod hasłem "Alkohol? Narkotyki? ? Nie, dziękuję!!!" oraz laureatom profilaktycznego konkursu literackiego. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zaprosiła młodzież na mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2014 Polska ? San Marino

We wtorek, 26 marca do Warszawy pojechała stuosobowa grupa uczniów, ich opiekunów i organizatorów turnieju na czele z komendantem powiatowym policji, insp. Januszem Mygą oraz zastępcą komendanta, mł. insp. Dariuszem Szulcem. Dzięki uprzejmości KPP swojego reprezentanta miała także redakcja Tygodnika Opoczyńskiego. Wszyscy byli wyposażeni w biało?czerwone szaliki, koszulki i czapki, bo cel był jeden ? w ten mroźny dzień zagrzać polską drużynę do boju!
Już po wjeździe do stolicy poczuliśmy, że jesteśmy honorowymi kibicami. Przy ulicy Grójeckiej na trzy autokary z Opoczna czekał policyjny radiowóz, który zapewnił eskortę w centrum i doprowadził nas pod Stadiom Narodowy.
Na miejscu byliśmy dwie i pół godziny przed meczem, dlatego czasu na zwiedzanie obiektu i robienie zdjęć nie brakowało. Trzeba przyznać, że Stadion Narodowy, posiadający najwyższą, czwartą kategorię w klasyfikacji UEFA, zrobił na wszystkich naprawdę wielkie wrażenie. Ogrom trybun nadaje mu charakteru monumentalnego, a nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technicznie pozwalają na dokładne śledzenie przebiegu gry.
Na mecz Polska ? San Marino stawiło się 43.008 widzów przy całkowitej pojemności stadionu 58.500 miejsc. Opoczyńscy kibice zasiedli w sektorze przy jednym z rogów boiska, kilkanaście metrów nad murawą. Widok mieli bardzo dobry. Jedynym mankamentem ? mimo zasuniętego dachu ? był siarczysty mróz, no ale prawdziwy kibic na pogodę nie narzeka. Gole biało?czerwonych nieco rozgrzały zziębniętych fanów.
Sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Mimo wysokiej wygranej ze słabym przeciwnikiem (5:0) nasi kadrowicze zagrali przeciętnie. W niewielkim stopniu zmazali plamę po przegranej z Ukrainą, jednak cały czas widać, że są na cenzurowanym. Pokazały to reakcje publiczności. Z drugiej strony, wielki szacunek okazano Arturowi Borucowi. Kiedy tylko nasz bramkarz dostawał piłkę, trybuny szalały, skandując jego imię i nazwisko. Publika sympatycznie przyjęła też amatorów z San Marino.
Oceniając z wysokości trybun, najlepszymi zawodnikami na boisku byli Bartosz Salamon i Grzegorz Krychowiak, przebłyski niezłej gry miał Łukasz Piszczek. W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się Jakub Kosecki.
Nie ulega wątpliwości, że wizyta w Warszawie była dla naszej młodzieży wielką atrakcją i niezapomnianym przeżyciem. Zobaczyć "na żywo" gwiazdy polskiej piłki nożnej i to na supernowoczesnym Stadionie Narodowym ? bezcenne.
Opocznianie kibicują reprezentacji PolskiRobert Lewandowski wykorzystuje drugiego karnego


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »