tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kajakarze podsumowali sezon

 Gratulacje odbiera Bartosz Orłowski


W ubiegłym roku górale z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica zdobyli trzynaście medali w imprezach mistrzowskich, dzięki czemu poprawili wynik z 2009 roku. Podczas uroczystego podsumowania sezonu na medalistów, ale nie tylko, czekały nagrody.

Doroczne spotkanie odbyło się w sobotę, 5 lutego w klubowym budynku nad torem. Wspólnie z zarządem LKK, trenerami, zawodnikami, ich rodzicami oraz sędziami kajakarstwa w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych – przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska oraz burmistrz Janusz Reszelewski.
Po powitaniu przez prezesa klubu Krzysztofa Supowicza głos zabrał trener Włodzimierz Dębowski, który podsumował ubiegłoroczne starty kajakarzy i poruszył kwestię szkolenia. Jak przyznał, ubiegłoroczny plan szkoleniowy został wykonany z naddatkiem. Zakładał dwadzieścia jeden akcji, w tym dwa zgrupowania, jednak w okresie jesiennym udało się przeprowadzić jeszcze trzy dodatkowe konsultacje z zawodnikami.
Pod względem wyników sportowych sezon 2010 trzeba zaliczyć do udanych. LKK zdobył dwanaście medali w regatach mistrzowskich na arenie krajowej oraz jeden krążek w rywalizacji międzynarodowej. To więcej niż w 2009 roku, kiedy uzyskał jedenaście medali.
Największy sukces stał się udziałem Małgorzaty Milczarek, która wywalczyła srebro mistrzostw Europy seniorów w kobiecym zespole K–1x3. Z bardzo dobrej strony pokazał się kanadyjkarz Grzegorz Kiljanek, zdobywając czwarte miejsce w regatach Pucharu Świata w Pradze.
Cztery medale przyniosły gospodarzom mistrzostwa Polski seniorów rozegrane na torze w Drzewicy. Klasę potwierdził Grzesiek Kiljanek, zdobywając tytuł mistrza Polski w C–1. Gosia Milczarek też nie mogła narzekać, ponieważ stanęła na drugim stopniu podium. Największą sensację sprawił jednak Kordian Pacierpnik. Pokonał wielu bardziej doświadczonych zawodników i zdobył srebrny medal w K–1. Miejscowi kibice cieszyli się również z brązu wywalczonego przez męski zespół K–1x3 w składzie Kordian Pacierpnik – Paweł Reszelewski – Damian Stanik.
Świetne rezultaty osiągnęli juniorzy młodsi. Podczas regat Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złote medale zdobyli Paweł Reszelewski w K–1, Karol Sadliński w C–1 oraz dwójka kanadyjka Karol Sadliński – Paweł Smolarski. Srebro wywalczył Bartosz Dębowski (K–1) a brąz dwójka Filip Woźniak – Norbert Jura. Junior Damian Stanik został brązowym medalistą w K–1.
Sukcesami mogą się pochwalić również młodzicy. W nieoficjalnych mistrzostwach Polski dla tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął kanadyjkarz Bartosz Orłowski. Na najwyższym stopniu podium stanęła także osada C–2 w składzie Przemysław Nowak – Bartosz Orłowski.
Podobnie jak w ubiegłym roku na wyróżniających się zawodników czekały nagrody ufundowane przez LKK. Troje seniorów otrzymało gratyfikacje finansowe. W imieniu Gosi, która postanowiła zakończyć karierę, nagrodę odebrała jej mama Dorota Milczarek, dziękując jednocześnie za lata współpracy przede wszystkim trenerowi Dębowskiemu.
Dla juniorów klub zamówił w Anglii profesjonalne zestawy kajakarskich fartuchów i peleryn. Przesyłka ma dotrzeć do Drzewicy lada dzień. Młodzicy trenujący od kilku lat odebrali buty piankowe, a najmłodsi górale, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z kajakami, otrzymali na zachętę klubowe koszulki.
Nagrody wręczali przewodnicząca Nowakowska i burmistrz Reszelewski, którzy gratulowali kajakarzom sukcesów i życzyli kolejnych w nowym sezonie. W swojej wypowiedzi burmistrz zapowiedział kontynuację współpracy z klubem. Jednym z kluczowych zadań na najbliższe miesiące będzie zatrzymanie w LKK najbardziej utytułowanego zawodnika Grzegorza Kiljanka. Grzesiek ma duże szanse na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i jest sprawą priorytetową, by na olimpiadzie wystartował jako reprezentant Drzewicy. Klub wspólnie z gminą chce więc ufundować popularnemu „Małemu” stypendium. Wtedy kanadyjkarz nie będzie zmuszony zmieniać barw klubowych. Sam zawodnik zadeklarował chęć pozostania w LKK.
Po oficjalnej części spotkania rozpoczęła się dyskusja. Burmistrz Reszelewski poinformował o planach gminy, która w kilku budynkach chce zastosować system ogrzewania słonecznego. Przedstawiciele LKK zadeklarowali, że klub jest zainteresowany takim rozwiązaniem i solary w budynku klubowym bardzo by się przydały. Głos zabrał również przewodniczący Kolegium Sędziów Łódzkiego Okręgowego Związku Kajakowego Krzysztof Kowalski. Przypomniał m.in. o kursie sędziowskim o specjalności kajakarstwa górskiego.
Dodajmy na zakończenie, że klub postarał się o poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości. Przygotował także prezentacje multimedialne – fotoreportaż z ubiegłorocznych regat oraz filmy z przejazdami w wykonaniu gwiazd światowego slalomu kajakowego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »