tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Kacper Wereszka zwycięzcą

 
Turniej tenisa ziemnego w ramach cyklu "Tenis 10"Uczestnicy turnieju Tenis 10 w Opocznie


W miniony weekend Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego Return Opoczno było organizatorem i gospodarzem turnieju rangi wojewódzkiej. W rozgrywkach, które trwały dwa dni w hali przy Zespole Szkół Prywatnych, wzięło udział 23 zawodników. Opoczno reprezentowało 6 młodych tenisistów. Pozostali przyjechali z Rawy Mazowieckiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Skarżyska?Kamiennej a nawet z Rzeszowa.
Turniej odbywał się na zasadach "Tenis 10" i został podzielony na trzy kategorie wiekowe: czerwoną (do lat 8), pomarańczową (do 9 lat) i zieloną (do 10 lat). Mieszany system zawodów pozwolił każdemu uczestnikowi rozegrać kilku meczów.
W najmłodszej grupie pierwsze miejsce zajęła jedyna dziewczynka startująca w turnieju ? Marta Nadajewska z Piotrkowa Trybunalskiego. Rywalizację tenisistów do 9 roku życia wygrał Adam Majchrzak, również z Piotrkowa. W kategorii do 10 lat mieliśmy najwięcej powodów do radości. W finale bardzo pewnie zwyciężył Kacper Wereszka (STZ Return Opoczno).
Prężnie działające stowarzyszenie skupia w swoich szeregach ludzi aktywnie uprawiających tenisa ziemnego, a także gorących zwolenników tej dyscypliny sportu. Wszyscy dokładają wielu starań w propagowanie tenisa wśród dzieci i młodzieży, jako wspaniałej formy aktywności.
W ramach tych działań prezes Zbigniew Wereszka zaprosił na turniej gościa specjalnego ? Kamila Majchrzaka, jednego z bardziej obiecujących juniorów w Polsce. Wygranie juniorskiego US Open w deblu to największy sukces w jego dotychczasowej, już bogatej karierze.
Kamil razem z najlepszymi wychowankami STZ Return Opoczno, Maciejem Domańskim (byłym partnerem deblowym i klubowym Kamila) oraz Janem Malmonem, pomagał w sędziowaniu pojedynków. Po zakończonych rozgrywkach starsi koledzy znaleźli również czas na zagranie kilku piłek z każdym chętnym.
To naprawdę budujące, że zawodnicy będący na wyższym poziomie wyszkolenia tenisowego myślą o rozwoju młodszego pokolenia. Poziom pojedynków pokazał, że obecność takich zawodników jak Kamil, Maciek i Janek mobilizowała dzieci.
Na pamiątkę młodzi tenisiści wręczyli Kamilowi koszulkę klubową stowarzyszenia ze swoimi podpisami. W ten sposób chcieli podziękować za poświęcony czas i zapewnić o sympatii i dopingu w dalszej karierze. Turniej zakończył się poczęstunkiem ufundowanym przez dyrektora ZSPryw. Dariusza Kosno.
Opoczyński tenis powoli zaczyna się rozwijać. Coraz więcej dzieci postanawia spróbować swoich sił w tej wymagającej hartu ducha dyscyplinie. W przeciwieństwie do gier zespołowych tutaj zawodnik liczy tylko na siebie. Nawet gra podwójna wymaga indywidualności.
Czasem trochę mogą pomóc trener, kibice oraz rodzice, którzy na początku przygody z tenisem odgrywają bardzo ważną rolę. To właśnie rodzice pamiętają o treningach i powinni pomagać w mobilizacji, kiedy młodego adepta dopada zwątpienie w swoje możliwości.
Dodajmy, że cały czas trwają zajęcia z nauki tenisa ziemnego, prowadzone przez trenerów stowarzyszenia. Chętni zapraszani są w poniedziałki na godzinę 17.00 do hali ZSS nr 3 (dzieci do lat 10) oraz we wtorki na 16.30 do hali w ZSPryw. (starsze roczniki). Dodatkowe informacje pod numerem tel. 504 271 173.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »