tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kłopot pacjentów z Radzic

 
Nasze interwencjeInformacja na drzwiach ośrodka zdrowia


Do redakcji Tygodnika Opoczyńskiego zadzwonił mieszkaniec Radzic zaniepokojony sytuacją w miejscowym ośrodku zdrowia. Od kilkunastu dni pacjenci są pozbawieni opieki lekarskiej, ponieważ jedyny lekarz jest obecnie na urlopie a brakuje zastępstwa.
Faktycznie, informacje naszego rozmówcy potwierdziły się. Z wywieszki (niepodpisanej) na drzwiach ośrodka wynika, że od 9 do 26 lutego lekarz przebywa na urlopie, natomiast pacjenci mają jeździć do Przychodni Rejonowej w Drzewicy. W marcu lekarz będzie przyjmował tylko w poniedziałki.
O sprawie dowiedziała się gmina będąca od ubiegłego roku właścicielem placówki. Problem przedstawiła dyrekcji SP ZOZ w Nowym Mieście, która zapowiedziała szybką interwencję. Oby wszystko zakończyło się po myśli pacjentów z Radzic i okolic.
Dodajmy, że Nowe Miasto ma umowę na prowadzenie ośrodka zdrowia w Radzicach Dużych do 31 marca. Od 1 kwietnia usługi medyczne świadczyć będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Domowa Opieka Medyczna „Dom-Med”. Firma wygrała przetarg na wydzierżawienie nieruchomości oraz prowadzenie ośrodka zdrowia i punktu aptecznego na dziesięć lat.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »