tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Kładą dach na budynku RCK

 
Od kwietnia trwa budowa Regionalnego Centrum Kultury. Prace idą pełną parą. Jeśli pogoda pozwoli, będą realizowane również zimą

Głównym wykonawcą gminnej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano?Usługowo?Handlowe "Agat" z Kielc, które wcześniej opracowało wielobranżowy projekt budowlany i projekty wykonawcze. Jego zadaniem jest postawienie budynku z dwiema kondygnacjami naziemnymi i piwnicą. Główne wymiary gmachu to 47,37 m długości, 32,15 m lub 31,05 m szerokości (w zależności od strony) oraz 11,7 m wysokości. Kielczanie mają również zagospodarować terenu wokół RCK, m.in. wybudować parkingi od strony ulicy Stawowej, chodniki i wewnętrzne ciągi komunikacyjne oraz oświetlić teren.
W ciągu ośmiu miesięcy budowlańcy zakończyli wszystkie roboty betonowe. Obecnie prowadzą prace na piętrze, gdzie stawiają ściany. Kładą też dach ? montują wiązary nad salą widowiskową oraz membrany nad pozostałą częścią budynku. Na dachu instalowane są elementy konstrukcji potrzebne do zainstalowania solarów, wentylacji i klimatyzacji. Równolegle trwa montaż stolarki okiennej. Zgodnie z planem, do końca roku budynek powinien znajdować się w stanie surowym.
Jak nas poinformowano w Urzędzie Gminy i Miasta, roboty będą prowadzone bez zimowej przerwy ? jeśli oczywiście pozwoli pogoda, która na razie sprzyja ekipom budowlanym. Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas do października 2014 r.
Dodajmy, że w pierwszym kwartale przyszłego roku gmina ogłosi przetarg na wyposażenie RCK. Co warto podkreślić, w ramach placówki będzie funkcjonowało kino cyfrowe.
A teraz kwestie finansów. Wartość samych robót budowlanych podlegających nadzorowi inwestorskiemu wynosi 8.216.031 zł, przy ogólnych kosztach inwestycji w wysokości 8.462.511,93 zł. Za nadzór inwestorski gmina zapłaci 57.561,54 zł. Do tego dojdą koszty wyposażenia obiektu.
Na realizację największej w ostatnich latach inwestycji Drzewica uzyskała dofinansowanie ze środków UE. Połowę kosztów pokryje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2007?2013.Trwają prace na dachu RCKTak obecnie wygląda widownia sali widowiskowejpe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »