tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Już pełnoprawni uczniowie

 
Czwartek, 24 października na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu. Tego dnia odbyło się ich ślubowanie


Uroczystość rozpoczęła się od poloneza, odtańczonego przez pierwszaków. Następnie czwartoklasiści zadeklamowali kilka utworów, w których starali się przybliżyć młodszym kolegom uroki życia szkolnego.
Podczas oficjalnej ceremonii pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zaraz potem zaprezentowali program artystyczny, który wzbudził uznanie obecnych, czego dowodem były gromkie brawa. Obecni usłyszeli wiersze i piosenki patriotyczne oraz związane ze szkołą. Nie zabrakło popisów tanecznych, a także humorystycznych scenek z życia początkujących uczniów.
Bohaterowie dnia zakończyli występ wykonaniem przeboju, w którym przedstawili wizję swojego pobytu w szkole, obiecując przy tym należycie wypełniać swoje obowiązki. W dowód uznania zostali pasowani na uczniów przez dyrektorkę szkoły, Urszulę Zawadę oraz obdarowani dyplomami. Na zakończenie imprezy uczniowie oraz ich rodzice, dziadkowie i inni goście udali się do klasy na wspólny poczęstunek.
Pełnoprawnymi uczniami szkoły zostali w tym dniu: Kamil Lenarcik. Marta Lenarcik. Alina Nowak, Magdalena Nowak, Maja Pietrzyk, Dawid Rudzki, Patryk Rzońca, Agata Stańczyk, Kacper Wińkowski i Arkadiusz Wojewódzki. Wychowawczynią klasy jest Maria Franas.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »