tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Już nie popali

 
Kilkutygodniowe działania kryminalnych z opoczyńskiej komendy doprowadziły do likwidacji nielegalnej wytwórni tytoniu w Mniszkowie


Po otrzymaniu informacji o wprowadzaniu na rynek nielegalnego tytoniu, a także uprawie konopi indyjskich opoczyńscy policjanci zebrali niezbędne materiały. Ustalili, że procederem zajmuje się 32?letni mieszkaniec Mniszkowa. Działania na miejscu przeprowadzono 23 sierpnia. Okazało się, że w nowo budowanym domu mężczyzna przechowywał, porcjował, suszył i pakował nielegalny tytoń. Bez polskich znaków akcyzy sprzedawał go przez Internet. Swoją działalnością spowodował straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT. Oszacowano je na około 300 tys. zł.
Policjanci zabezpieczyli 548 kg suszonego tytoniu w postaci sprasowanych liści, 92 kg tytoniu ciętego, 9,7 g marihuany, maszynę do cięcia tytoniu i akcesoria potrzebne do nielegalnej produkcji. Na polu w okolicach posesji sprawcy znaleziono także dwa krzaki konopi indyjskich. Mężczyzna odpowie więc nie tylko za handel tytoniem bez znaków akcyzy (za co grozi mu grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3), ale również za uprawę i posiadanie narkotyków.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (843) z dnia 6 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »