tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Jury wybrało laureatów

 
Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej


Dobiegł końca ogólnopolski konkurs plastyczny pn. ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?, organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy i Miasta oraz Łódzki Dom Kultury. Przedsięwzięcie miało charakter otwarty i było skierowane zarówno do artystów profesjonalnych, jak i amatorów.
Każdy z uczestników został zobowiązany do wykonania przynajmniej jednej pracy przedstawiającej Drzewicę tak, jak wyglądała przed laty. Artyści wzorowali się na unikalnych, historycznych zdjęciach, które Ośrodek Kultury pozyskał dzięki owocnej współpracy z mieszkańcami.
Technika prac była dowolna. Organizatorzy sugerowali malarstwo na płótnie lub papierze (w akrylu, farbie olejnej, akwareli, pasteli lub technice mieszanej), grafikę (w postaci rysunku czy linorytu), rzeźbę (pełną lub płaskorzeźbę) i fotomontaż. Mile widziane były prace w odcieniach brązów oraz w sepii, które odzwierciedlają klimat sprzed lat.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgromadził 71 artystów z całego kraju i nie tylko. Jeden z uczestników mieszka w Berlinie.
Napłynęło 116 prac, głównie obrazów. Ich przekrój historyczny jest szeroki ? od zarania dziejów miasta po lata 70. ubiegłego wieku. Tematem są zabytkowe obiekty architektury przemysłowej, rzemieślniczej i mieszkalnej, stare uliczki, wiekowe pomniki i nagrobki a także krajobrazy i portrety.
Oceny prac dokonało konkursowe jury, w skład którego wchodziły: przewodnicząca Anna Woźniak ? instruktorka plastyki OKGiM, Iwona Czajkowska ? artystka plastyk z Opoczna, Ewa Firmowska ? artystka plastyk z Opoczna, Renata Larenta ? nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy i Mariola Sikorska ? nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. Komisja uwzględniała zgodność z tematem, staranność, dbałość o jak najwierniejsze odtworzenie przedstawianych obiektów oraz ogólne wrażenie artystyczne. Werdykt wydała 17 października.
Pierwszą nagrodę otrzymali ex aequo Piotr Łabęda z Nasielska i Karolina Walczak z Gdańska. Drugie miejsca zajęły Anna Karasińska z Bełchatowa i Hanna Soja z Przasnysza. Trzecia nagroda, również ex aequo, przypadła w udziale Urszuli Dylik z Łodzi i Małgorzacie Kasińskiej z Drzewicy.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć niemal wszystkie prace, jakie wpłynęły na konkurs, oraz montaż słowno?muzyczny promujący piękno naszego regionu. Ponad sześćdziesiąt najciekawszych prac trafi do ilustrowanego folderu ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?.Zwycięska akwarela Karoliny Walczak z GdańskaPiotr Łabęda z Nasielska zdobył pierwsze miejsce za pracę w ołówku


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (799) z dnia 2 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »