tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Jubileuszowy rambit w "dwójce"

 
W poniedziałek, 12 marca w sali gimnastycznej ZSS nr 2 odbyła się jubileuszowa X edycja rambitu edukacji wczesnoszkolnej klas pierwszych pod hasłem ?Więcej ruchu dla maluchów?

W turnieju wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w Sielcu, Ogonowiach, Bielowicach, Januszewicach i Opocznie (SP nr 1, 2 i 3 oraz Prywatnej SP). Uczniowie przybyli na zawody wraz z wychowawczyniami i rodzicami. Wszystkich przywitała dyrektorka ZSS nr 2 Edyta Czarnecka, życząc udanej imprezy z zachowaniem zasad fair?play.
Rambit obejmował konkurencje sportowe (jazdę na kocyku, bieg z piłką lekarską o wadze 2 kg, toczenie piłeczki kijem do unihokeja, bieg z przekładaniem szarfy, podanie piłki do nauczyciela) oraz teoretyczne z zakresu wiedzy przyrodniczej, sportowej, o ruchu drogowym i ogólnej. Konkurencje sportowe (punktacja od 1 do 8 pkt) i teoretyczne (1?3 pkt) odbywały się na zmianę.
Komisję sędziowską stanowiły przedstawicielki Rady Rodziców Maria Pluta i Jolanta Stępień, nauczycielki wf. oraz nauczania zintegrowanego a także opiekunowie drużyn.
Dzieci były bardzo dobrze przygotowane zarówno do konkurencji sportowych jak i teoretycznych. Wspaniale wykonywały wszystkie zadania sprawnościowe i odpowiadały na pytania.
Podczas zawodów panowała sportowa atmosfera, o którą zadbali kibice zagrzewający do walki swoje drużyny. Za kulturalne kibicowanie i dodatkowe gadżety pomagające w dopingu (czapeczki, kolorowe miotełki, pompony i transparenty z hasłami) drużyny z Prywatnej SP i ZSS nr 2 otrzymały po 2 pkt.
Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, która w ten sposób uczciła jubileuszową edycję rambitu. Drugie miejsce wywalczyły Januszewice, trzecie Sielec.

Wyniki rambitu
1. SP nr 2 ? 48 pkt
2. SP w Januszewicach ? 45 pkt
3. SP w Sielcu ? 43 pkt
4. SP w Ogonowicach ? 42 pkt
5. Prywatna SP ? 41 pkt
6. SP w Bielowicach ? 33 pkt
7. SP nr 3 ? 28 pkt
8. SP nr 1 ? 22 pkt

Zwycięska drużyna ZSS nr 2 wystąpiła w składzie: Sara Bolek, Julia Kuleta, Dominika Gąsiorek, Aleksandra Borkowska, Klaudiusz Adamczyk, Oliwier Rutkowski, Michał Pecyna, Kacper Zięba, Kinga Macieja, Adam Stępień, Jakub Jędrasik. Opiekunki zespołu to Małgorzata Żuchowska i Jolanta Łyczek.
Podczas uroczystego zakończenia imprezy dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe (piłki, skakanki, gumy do skakania) i słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców ZSS nr 2. Wielkimi brawami i dyplomem uhonorowano Szkołę Podstawową w Sielcu, która przez 10 lat nie opuściła nawet jednego rambitu.
Imprezę przygotowały pomysłodawczynie turnieju dla najmłodszych ? Małgorzata Mijas, Jolanta Szczepanik oraz Jolanta Maruszewska i Urszula Krakowiak. W organizacji pomagały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego ? uczennice klasy III gimnazjum ? Agata Gołąb, Ola Jurek, Anna Lachowska, Natalia Karasińska, Eliza Wiktorowicz i Sylwia Poprzeczna.


Toczenie piłeczki kijem do unihokeja

Pamiątkowa fotografia uczestników jubileuszowego rambituZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »