tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jubileuszowy koncert "Dżemu"

 


5 grudnia w hali ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim wystąpi legenda polskiego rocka ? zespół "Dżem", który świętuje 35 lat na scenie. Da ponaddwugodzinny koncert i zaprezentuje swoje największe przeboje.
Będzie to z pewnością cudowny wieczór, pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który zapadnie w pamięć, bo "Dżem" to coś więcej niż muzyka. To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia.
Zespół zaczął działać w latach 70. ub.w., grając po klubach na imprezach. Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach do grupy dołączył wokalista Ryszard Riedel. Muzycy, wówczas bez nazwy, adoptowali utwory takich sław jak Cream, Santana, Rolling Stones. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę "Jam" od jammowania, którą kolejny ważny organizator spolszczył na "Dżem".
Niedługo po tym nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko wystąpili, oczarowując publiczność, na festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje utwory, jak "Paw" i "Whisky". Po występach na kilkunastu festiwalach w Polsce oraz zagranicznej trasie koncertowej w 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny ? "Cegła" (ze słynnym "Czerwony jak cegłą"), który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka.
Później przyszły: "Skazany na bluesa", "Człowieku, co się z tobą dzieje". Dalej były koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą? I nagle wspaniała płyta "Detox", która uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory jak: "List do M", "Sen o Victorii" czy "Jak malowany ptak" ciągle budzą emocje.
Niestety 30 lipca 1994 r. Rysiek Riedel umarł. Jego śmierć sprawiła, że "Dżem" stał się wielką polską legendą. Legendą, która rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy.
Obecny skład "Dżemu" to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki i duch Ryśka, który jest wszechobecny na koncertach.
Bilety w cenie 60 zł są do nabycia w Ośrodku Kultury "Tkacz", Biurze Podróży Cyklady (ul. Głowackiego 5) i Młodzieżowym Domu Kultury oraz przez Internet na: Ticketpro.pl, Kupbilecik.pl, Biletin.pl i Biletyna.pl, a także we wszystkich empikach, Media Markt i Media Ekspert. Można też kupić poprzez sieć Info i zamówienia zbiorowe: 504 180 205.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (908) z dnia 5 Grudnia 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »