tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jubileuszowe prezentacje

 
Od 16 do 17 maja, już po raz dziesiąty odbyły się Przedszkolne Prezentacje Artystyczne w czasie, których na scenie wystąpiło ponad dwustu małych artystówWystęp dzieci i nauczycieli z Przedszkola z ZS Prywatnych


Tegoroczna edycja prezentacji odbyła się pod hasłem "Jak w kalejdoskopie". Główną organizatorką przedsięwzięcia już od dziesięciu lat jest Dorota Jurek z Przedszkola nr 6, która serdecznie powitała przybyłych gości, małych artystów oraz nauczycielki. Warto dodać, że w organizację spotkania zaangażowali się także pracownicy placówki. Dzięki ich wspólnej pracy po raz kolejny impreza okazała się sukcesem. Za każdym razem, nie tylko dzieci, wspaniale się bawią, a poziom wszystkich występów jest wysoki.
Już od dziesięciu lat, główną ideą imprezy jest radosna zabawa poprzez obcowanie z muzyką, śpiewem i tańcem. Podczas prezentacji nie ma mowy o rywalizacji, dlatego występów przedszkolaków nie ocenia żadne jury. W tej imprezie wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Podczas występów małych artystów zachwycają ciekawe układy taneczne, kolorowe stroje i taniec. Dla wszystkich przybyłych najważniejsza jest dobra zabawa i taka właśnie jest za każdym razem. Sala widowiskowa pękała w szwach, a umiejętności recytatorskie oraz wdzięk osobisty dzieci, były nagradzane gromkimi brawami. W tym roku dzieci swoimi występami nawiązały m.in. do folkloru, muzyki nowoczesnej, poezji dziecięcej, pór roku, a także wakacji. Niektórzy mali artyści grali na instrumentach.
Podczas tej edycji, w przeglądzie prezentowały się przedszkolaki ze wszystkich opoczyńskich przedszkoli, ZSS nr 3 oraz dzieci z Bukowca Opoczyńskiego, Bielowic, Ogonowic a także z Drzewicy. Występy wszystkich były imponujące. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielki wkład pracy nauczycieli przygotowujących dzieciaki do występów.
Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały upominki. A główna organizatorka prezentacji, Dorota Jurek otrzymała podziękowania od dyrektorów placówek, a także dzieci z "szóstki". Przedszkolaki dzięki takiej inicjatywie mają okazję rozwijać swoje zdolności i talenty. Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.
Zespoły biorące udział w dziesiątych Przedszkolnych Prezentacjach Artystycznych będzie można zobaczyć i podziwiać 30 czerwca podczas pikniku rodzinnego na powitanie lata.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »