tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Jubileusz sekcji tenisa

 
Sekcja Tenisa Stołowego Emerytów i Rencistów w Opocznie obchodziła jubileusz 10–lecia. Z tej okazji w budynku ZSPryw. zorganizowano uroczyste spotkanie, podczas którego wyróżniono najaktywniejszych członków sekcji oraz przyjaciółNajaktywniejsi członkowie i przyjaciele sekcji


W gronie wyróżnionych znaleźli się starosta opoczyński, burmistrz Opoczna, Dariusz Kosno i sponsorzy. Następnie rozegrano turniej tenisa stołowego, w którym wystartowali m.in. radni Andrzej Kopania, Marek Ksyta, Piotr Jóźwik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary za udział w turnieju. Po zawodach członkowie sekcji wspólnie ze sponsorami długo dyskutowali nie tylko o sporcie. Krótki rys historyczny sekcji przedstawił Karol Tyka.
Sekcja powstała z inicjatywy byłych sportowców i działaczy: Jerzego Wiśniewskiego, Karola Tyki, Piotra Jóźwika, Tadeusza Kałwińskiego, Zdzisława Gabryszka, Edwarda Gołębia. Początkowo tenisiści spotykali się w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego. Po dwóch latach sekcja przeniosła się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W ostatnim okresie sekcja działa na stałe w ZSS nr 3, gdzie przeprowadzane są treningi i turnieje. Sekcja jest wspierana przez Urząd Miejski, który przekazuje na jej działalność tysiąc złotych rocznie.
Sekcja organizuje corocznie kilkanaście turniejów tenisa: turniej noworoczny o puchar burmistrza, turnieje z okazji wyzwolenia Opoczna, Dnia Kobiet, turniej im. Mieczysława Barańskiego, turnieje z okazji Dnia Dziecka, Dnia Nauczyciela i Dnia Niepodległości. Od dwóch lat prowadzi szkolenie dla dzieci uzdolnionych sportowo w porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3. Szkolenie prowadzą najlepsi tenisiści.
Sekcja liczy obecnie 23 członków, wielokrotnie wyróżnianych za swoją działalność. Z okazji 40–lecia istnienia KS Ceramika Opoczno w gronie wyróżnionych znaleźli się: Roman Żurawski, Jerzy Wiśniewski, Tadeusz Kałwiński i Karol Tyka.
W turniejach tenisowych Grand Prix Opoczna zawodnicy z sekcji plasują się na czołowych miejscach. W ostatnio rozegranych mistrzostwach Opoczna Roman Żurawski wywalczył tytuł mistrza a drużyna emerytów zajęła trzecie miejsce na dwanaście startujących drużyn.
Od kilku lat sekcja utrzymuje ścisłą współpracę z kolegami z Tomaszowa Mazowieckiego. Mecze tenisowe między Opocznem a Tomaszowem rozgrywane są dwa razy w roku. W meczu rozegranym 23 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim zwyciężyli gospodarze 47:34. Najwięcej punktów dla Opoczna zdobyli: Zdzisław Gołębiowski 6, Karol Lasota 5, Janusz Miśkiewicz 4, Włodzimierz Haładaj 4, Roman Żurawski 4.
W ciągu 10 lat przez sekcję przewinęło się wielu emerytów i rencistów. Do najlepszych i najbardziej aktywnych należą: Roman Żurawski, Stanisław Uraziński, Tadeusz Kałwiński, Jerzy Wiśniewski, Karol Tyka, Piotr Jóźwik, Zdzisław Gołębiowski, Grzegorz Adamczyk, Włodzimierz Haładaj, Zdzisław Gabryszek, Edward Gołąb, Janusz Miśkiewicz, Bogdan Kuleta, Zdzisław Przybył, Kazimierz Fiderek.
Sekcja wystąpiła do władz samorządowych Opoczna z inicjatywą wybudowania na terenie miasta stacjonarnych stołów do gry w tenisa stołowego na powietrzu. Przedstawiła jednocześnie dokumentację budowy takich stołów. Pomysł został pozytywnie zaopiniowany przez komisję do spraw sportu przy Urzędzie Miasta. Wybudowanie stołów byłoby dobrym sposobem na rozpowszechnienie tenisa stołowego w naszym mieście.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »