tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jeszcze o bibliotekach

 

Obchodzony Tydzień Bibliotek w tym roku został objęty honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego – Bogdana Zdrojewskiego. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8–15 maja. Co rok akcja ma inne hasło wiodące. Hasłem wiodącym w tym roku jest „Biblioteka – słowa – dźwięki – obrazy”.
W obchody te włączyła się opoczyńska filia Biblioteki Pedagogicznej. 10 maja zorganizowane były zajęcia dla uczestników młodzieżowej grupy wsparcia działającej przy Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, i prowadzonej przez Martę Milczarczyk. Spotkanie dotyczyło tematyki „Jak dbać o urodę?” i prowadzone było przez kosmetyczkę Aleksandrę Piekarską ze Studia Kosmetycznego „Natura”. Młodzież dowiedziała się o problemach skóry w okresie dojrzewania, jak dbać o skórę twarzy, dłonie, paznokcie i włosy? Porady kosmetyczki dotyczyły również doboru kosmetyków i sposobu ich używania przy pielęgnacji ciała. Była okazja do zadawania pytań związanych z urodą i pielęgnacją ciała. Wszyscy uczestnicy zajęć obdarowani zostali próbkami kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała.
Pracownicy biblioteki zapraszają na zajęcia klasy i grupy młodzieżowe z opiekunami, ale za wcześniejszym zgłaszaniem w celu ustalenia terminu i tematyki zajęć.
Scenariusze i informacje z przeprowadzonych zajęć w lokalu Biblioteki Pedagogicznej publikowane są na stronie internetowej http://www.pedagogiczna.edu.pl/opoczno/.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »