tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Jesteśmy razem

 
Już dziesiąty raz Fundacja ?Uśmiech dziecka to nasz cel? wspólnie z Zespołem Szkół Samorządowych nr 2 zorganizowała mikołajkowe spotkanie integracyjne, pod hasłem

Jubileuszowa impreza odbyła się w piątek, 11 stycznia w sali gimnastycznej ZSS nr 2. Na początku spotkania organizatorzy zaprosili do zabawy dyskotekowej, która poprowadził didżej. Impreza zgromadziła 265 dzieciaków ? podopiecznych fundacji, uczniów klas integracyjnych z ZSS nr 2, dzieci z grupy integracyjnej funkcjonującej w Przedszkolu nr 8, uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy oraz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym, a także uczestników WTZ.
Po blisko godzinnych pląsach nadszedł czas na oficjalne otwarcie jubileuszowego spotkania. Wszystkich przybyłych serdecznie powitała dyrektorka placówki, Edyta Czarnecka, która w dalszej części głos oddała ?sercu fundacji? Zofii Dębowskiej. Pani Zofia wyraziła radość, że impreza już od dziesięciu lat gromadzi tak wiele osób. ? Cieszymy się, że od tylu lat jesteście sercem i duchem razem z naszymi podopiecznymi, okazując im miłość i dobroć ? powiedziała.
Kierując się słowami księdza Jana Bosko ?umiejcie być wdzięczni każdemu, kto wyświadcza wam dobrodziejstwo? przedstawiciele fundacji oraz ZSS nr 2, korzystając z okazji jubileuszowego spotkania, pragnęli podziękować w imieniu swoim, a także podopiecznych fundacji, ich rodziców i opiekunów wszystkim, którzy przez minione dziesięć lat wspierali organizację mikołajkowego spotkania i działalność fundacji.
Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca ? daje życie i czyni nas szczęśliwym. Dziękujemy za wasza bezinteresowną pomoc, za niezmierną łaskawość i bezgraniczną dobroć, oparcie i opiekę, którą nas obdarzacie ? mówiła Zofia Dębowska. Podczas spotkania burmistrzowi i staroście wręczono Certyfikaty Daru Miłości. Pozostałym kilkunastu osobom wspierającym działalność fundacji wręczono okolicznościowe płytki ceramiczne oraz listy gratulacyjne Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych. W ten sposób podziękowano im za trud i wielkie serce włożone w organizację spotkań integracyjnych oraz pomoc dzieciom niepełnosprawnym.
Swoją wdzięczność za okazaną pomoc i pamięć o osobach niepełnosprawnych wyrazili także podopieczni fundacji. Jak powiedział wicedyrektor szkoły, Marek Śmigiel do tych podziękowań specjalnie wybraliśmy sztafetę pokoleń. Dominik był jednym z pierwszych pacjentów fundacji. Dziesięć lat temu był małym, fajnym chłopcem, a teraz ukończył studia, obronił licencjat. Także następne pokolenia korzystają z zajęć rehabilitacyjnych prowadzonych w fundacji. Patrząc na tych młodych ludzi, nikt nie ma wątpliwości, że warto było.
Robert Knap związany z fundacją od początku jej istnienia powiedział, że wszystkie spotkania, zarówno ?Jesteśmy razem? jak i ?Inny nie znaczy gorszy?, organizowane są przy dużym udziale sponsorów. ? Dzięki Waszej dobroci, dzieci i ich rodzice, uwierzyli w dobroć innych ludzi i w to, że ktoś może im pomóc ? mówił. ? Wasza pomoc wywołała dziś, zobaczcie sami, burze uśmiechów i radości, a za to wszystko dziękujemy ? dodał.
W dalszej części mikołajkowego spotkania swoje umiejętności na scenie prezentowali artyści z klas integracyjnych ?dwójki?, którzy przedstawili ?Kopciuszka?. Gimnazjaliści zaprezentowali skecz. Potem przybył mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył bogate paczki z łakociami. Przygotowano także dla wszystkich przybyłych słodki poczęstunek.
Jednym z głównym celów organizowanej dorocznie imprezy jest motywowanie i zachęcanie mieszkańców do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. Zgodnie z hasłem imprezy organizatorzy po raz kolejny pokazali, że każdy ma prawo marzyć, cieszyć się i bawić. Dobrze, że znajdują się wśród nas ludzie, którzy zachęcają młodych do otwarcia się na potrzeby innych ludzi.
Każdego roku staramy się przygotować inny program tych integracyjnych spotkań. Chcemy uprzyjemnić czas wspólnej zabawy nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom ? mówi Zofia Dębowska. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie dobroczyńcy i sponsorzy ? dodaje. Za pomoc chcemy im wszystkim serdecznie podziękować.
Wśród uhonorowanych pamiątkową płytką i listem redakcyjnym znalazła się i redakcja Tygodnika Opoczyńskiego, za co serdecznie dziękujemy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »