tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jesteśmy już uczniami

 
Licząca zaledwie pięcioro uczniów I klasa SP w ZS im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym złożyła uroczyste ślubowanie.

Takie hasło przyświecało uroczystości ślubowania uczniów klasy I SP w Mroczkowie Gościnnym, która odbyła się w środę, 4 listopada. W obecności uczniów szkoły, dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i zaproszonych gości pierwszaki obiecały być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły i być dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Słowa ślubowania przyjęły dyrektorka Małgorzata Kałużyńska i jej zastępczyni, Elżbieta Cichawa, które następnie dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Tym samym do grona pełnoprawnych uczniów placówki przyjęto: Aleksandrę Brolę, Jakuba Lewandowskiego, Annę Masiak, Dobrosławę Nowicką i Patryka Wołynkiewicza.
Tegoroczna pierwsza klasa mroczkowskiej placówki liczy zaledwie pięcioro uczniów, dlatego w części artystycznej pierwszaków wspierali młodsi koledzy z zerówki. W trakcie występów, przygotowanych pod okiem wychowawczyni, Anatolii Skalskiej, dzieciaki zaprezentowały swoje wokalne, taneczne i recytatorskie umiejętności. Ostatnią próbą dla pierwszaków było „jedzenie cytryny na kwaśne miny”, zakończone szerokim uśmiechem i wpisem do kroniki szkolnej. Po wręczeniu pamiątkowych upominków pierwszaki udały się na słodki poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »