tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Jest wyrok

 

Przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie zakończył się proces przeciwko dziewięciu osobom oskarżonym, generalnie rzecz ujmując, o załatwianie lub obietnice załatwiania prawa jazdy. Sprawa dotyczyła pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie, właścicieli i instruktorów prawa jazdy z kilku szkół, w tym opoczyńskich oraz osób „mających chody”. Za pomoc w załatwieniu dokumentu mieli pobierać niewielkie sumy pieniężne lub alkohol.
Na ławie oskarżonych zasiadło dziewięć osób. Po 12 miesięcy pozbawienia wolności otrzymali: Czesław K., właściciel jednej z opoczyńskich szkół jazdy za to, że w celu osiągnięcia korzyści materialnych podjął się pośrednictwa załatwienia egzaminu i przyjmował w latach 2004-2005 łapówki lub ich obietnice; Zbigniew J., właściciel jednej z drzewickich szkół jazdy podjął się pośredniczenia w załatwieniu pomyślnego egzaminu, powoływał na wpływy w piotrkowskim WORD oraz przyjął pół litra wódki; Stanisław P. za to, jako funkcjonariusz publiczny w Drzewicy w 2002 r. przekroczył uprawnienia nie zwracał uwagi na błędy osób egzaminowanych a także nakłaniał do tego innego egzaminatora.
Wobec Leszka J., współwłaściciela firmy w Witowie, Jana K. z MPK w Opocznie, Andrzeja I. i Jerzego B., skazanych na kary od sześciu miesięcy do roku pozbawienia wolności sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary na dwa lata próby.
Robert K. z Opoczna i Kazimierz P., egzaminator WORD, zostali uniewinnieni.
Obie strony zapowiedziały apelację.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »