tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Jest wiosna, a gdzie porządki?

 


Jak człowiekowi jest mokro i zimno, to wcale nie ma ochoty się rozglądać, ale jak już (wreszcie!) zaświeciło słoneczko, to się zaczyna rozglądać dookoła. I co widzi? Ano, bałagan. Wciąż jeszcze nie uprzątnięte ulice, pozimowy piach na jezdniach i chodnikach, rozwiewany przez wiatr, mnóstwo petów na przystankach, porozwlekane reklamówki i opakowania np. po chipsach. Idę ul. Westerplatte, Skłodowskiej?Curie, Perzyńskiego. Chcę przejść na drugą stronę jezdni zgodnie z przepisami? Nie wiem jak, bo nie wzięłam odpowiedniego sprzętu. Każdy bowiem musi brać ze sobą lupę ? bo bez niej nie zauważy się pasów na jezdni i to nawet tych, wymalowanych jesienią ubiegłego roku (np. przy ZSS nr 1). Czym to malowali? Nawet lakier do paznokci jest trwalszy?
No cóż, słoneczko zachęcająco nadal świeci, więc maszeruję dalej. Ze zdumieniem dostrzegam z daleka przejście dla pieszych tuż przy ZSS nr 2. A więc można tak je oznakować, by zebry przetrzymały zimę! To dlaczego tak się wszędzie nie robi? Raz, a dobrze, na parę lat! Na pewno te teoretycznie wyższe koszty oznakowania poziomego zwracają się po maksymalnie 2?3 latach, a na pewno zebry przed ?dwójką? wytrzymają więcej, niż tylko taki czas.
Podobno zima już bezpowrotnie minęła. W domach lśnią pomyte na święta okna, wciąż widać efekty przedświątecznych generalnych porządków. Tym bardziej rażą więc szarobure widoki za oknem, wzbijający się kurz za każdym przejeżdżającym samochodem, brudne buty po spacerze, śmieci zalegające przy krawężnikach i na przystankach. A przy okazji: dlaczego wciąż dopuszcza się do tego, by korzystali z nich palacze? Podobno jest to zakazane, a dowody (w postaci petów) wskazują, że nikt nie przestrzega tego zakazu? Gdzie są służby miejskie?
Kiedyś napisano ?zimową? piosenkę zachęcającą do pracy: Zbudź się Zenek, śnieg na dworze? Nie znam wiosennej formy tego kabaretowego songu, ale wiem jedno: już czas, by wyruszyły w teren wszystkie służby i by miasto było równie czyste, jak nasze domy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »