tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Jest ciekawie

 
Opoczyńska Liga Tenisa StołowegoDrużyna Sekcji Bankowej. Od lewej: Jan Szymański, Ernest Duda, Dariusz Głobiński i Andrzej Nieć


Przypominamy, że głównymi inicjatorami ligi byli panowie kochający ten sport od młodych lat a jednocześnie osiągający sukcesy w tenisie stołowym: Jerzy Lesiak, Karol Tyka i Jerzy Wiśniewski. Pomysł był trafiony, o czym świadczy ilość zgłoszonych drużyn i przekrój wiekowy uczestników, którzy rywalizując ze sobą, doskonale się bawią. Pomysł inicjatorów zrealizowali Dariusz Lewandowski i Ernest Duda, którzy prowadzą na terenie Opoczna akcję „Popularyzacji tenisa stołowego wśród społeczności naszego miasta”.
Opoczyńska Liga Tenisa Stołowego znajduje się prawie na półmetku. 29 stycznia odbyło się spotkanie wszystkich kapitanów drużyn i głównych organizatorów. Podsumowano dotychczasowe zmagania zawodników, kwestie organizacyjne i przebieg rywalizacji. Organizatorzy liczą, że liga jest tylko wstępem do podjęcia jeszcze większego przedsięwzięcia. Ale na to przyjdzie czas po zakończeniu rywalizacji.
Po rozegraniu wielu meczów na czele znajduje się faworyt rozgrywek - drużyna Sekcji Bankowej, która nie przegrała ani jednego spotkania. Jeden mecz przegrał LKS Bielowice, znajdujący się na 3. pozycji, ponieważ ma rozegrane tylko piięć spotkań. Ekipa Ceramika/Emeryci będąca na 2. miejscu rozegrała już siedem meczów. Według wskazań te dwie drużyny są głównymi faworytami do zwycięstwa w lidze.
Bardzo ciekawie zapowiada się dalsza rywalizacja pomiędzy Teamem Nauczycieli, Telekomunikacją oraz Młodzikiem II. Te zespoły mają tyle samo punktów. Żaden z nich nie powinien sobie pozwolić na przegraną, ponieważ strata może oznaczać brak awansu do czołowej czwórki.
Klasyfikacja ogólna
W kolejnych rubrykach po nazwie drużyny: ilość meczów, liczba punktów, stosunek setów.

1. Sekcja Bankowa 5 10 71:9
2. Emeryci 7 9 63:49
3. LKS Bielowice 5 8 57:23
4. Team Nauczyciele 5 6 45:35
5. Telekomunikacja 5 6 40:40
6. Młodzik II 6 6 47:49
7. Straż Pożarna 5 3 29:51
8. LKS Mroczków 4 2 18:46
9. Renciści 5 2 25:55
10. Wełnotex 5 2 30:50
11. Młodzik I 4 0 7:57


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »