tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Jesienny kiermasz warsztatu

 
W piątek, 28 października na drzewickim targowisku odbył się kolejny kiermasz zorganizowany przez Warsztat Terapii ZajęciowejStoisko WTZ na gminnym targowisku? Chcąc uczcić pamięć zmarłych przygotowaliśmy wianuszki, bukieciki i wazony na groby. Do zrobienia tych drobiazgów wykorzystaliśmy tylko dary natury, których tegoroczna złota polska jesień nie poskąpiła. Dzięki inwencji i pomysłom naszych terapeutów i uczestników w ciągu ostatnich dwóch tygodni powstały prawdziwe arcydzieła natury ? mówi kierowniczka WTZ?etu Beata Cholewa.
Wianuszki i bukieciki zostały wyplecione z ?róż? zrobionych z klonowych liści. Do ozdoby wykorzystano szyszki, żołędzie i owoce dzikiej róży. Bardzo ciekawe były także wazony wykonane z kory drzew z kolorowymi bukiecikami.
Ładna, słoneczna pogoda i spore zainteresowanie mieszkańców gminy sprawiły, że prawie wszystkie wystawione stroiki zostały sprzedane. Część z nich opiekunowie przekazali podopiecznym, którzy zanieśli je na groby swoich rodziców oraz niezapomnianych kolegów.
Proekologiczny kiermasz spełnił zakładane cele i zakończył się sukcesem. ? Nasi uczestnicy wiedzą, że to czym obdarza nas przyroda, można wykorzystać z dobrym efektem na wiele sposobów. Przy wykonywaniu ozdób pracowali z wielkim zapałem ? ocenia kierowniczka. ? Cieszy fakt, że jak zawsze przy tego typu przedsięwzięciach mogliśmy liczyć na przychylność i wsparcie władz gminy oraz bezpłatne miejsce na targowisku. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny kiermasz. Będzie jeszcze większy wybór, gdyż praca nad stroikami pobudziła naszą wyobraźnię i mamy wiele nowych pomysłów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »