tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Jesienna wyprawa w nagrodę

 
W październiku młodzież z ZSP nr 1 pojechała na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi


Organizatorami wycieczki byli członkowie samorządu uczniowskiego, którzy tradycyjnie już, ja co roku wyjeżdżają, by poznawać zakątki nie tylko naszego kraju. W tym roku do ich grupy dołączyły także uczennice klasy drugiej Technikum Turystycznego, które zwyciężyły w szkolnym konkursie na najwyższą frekwencję. Od kilku już lat, na początku roku szkolnego dyrekcja ogłasza konkurs na najwyższą frekwencję w szkole. Nagrodą jest dofinansowanie do wycieczki przez Radę Rodziców. W minionym roku szkolnym, najwyższą frekwencję w szkole uzyskały dziewczyny z klasy drugiej TOT, uzyskując frekwencję 97,56%. Wychowawcą klasy jest Michał Jurek.
Grupa 44 osób wraz z opiekunami pierwszego dnia zwiedzała Wrocław, drugiego Pragę, zaś trzeciego wędrowali po Górach Stołowych. Zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana wyprawa. Dla wszystkich zabytki Wrocławia i Panorama Racławicka to urzekające dziedzictwo polskiej kultury i historii. Nie sposób też opisać wrażeń młodzieży po pobycie w czeskiej Pradze. Jeden dzień w tym mieście to zdecydowanie za mało, dlatego na moście Karola, hołdując tradycji i turystycznym zwyczajom, wszyscy ustawili się w kolejce, aby dotknąć płaskorzeźby pod figurą św. Jana Nepomucena, mając nadzieję na powrót do Pragi i spełnienie życzeń. Kolejnego dnia młodzież wybrała się w Góry Stołowe, gdzie licząc kamienne schody zdobywała Szczeliniec Wielki, podziwiała wyszukane kształty grzybów skalnych Rezerwatu Błędne Skały, zwiedziła Kaplicę Czaszek.
Była to wyjątkowa, naprawdę udana wycieczka. Mimo napiętego programu młodzież w dobrych humorach, pełna wrażeń wróciła do Opoczna.
Uczennice Technikum Turystycznego kolejny raz mogły wykorzystać w praktyce zdobyte wcześniej wiadomości i umiejętności turystyczne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »