tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Jerzy Strzelecki potwierdził klasę

 
Szachy


Opoczyński szachista Jerzy Strzelecki zanotował kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Pod koniec minionego miesiąca z powodzeniem uczestniczył w dwóch imprezach rangi mistrzowskiej.

Pierwszą były XLV Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach, rozgrywane od 17 do 20 października w Otwocku. W tym mieście działa Arkadia ? macierzysty klub Jerzego Strzeleckiego.
Do walki o medale przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek. Rywalizowano na dystansie 8 rund. Opocznianin stanął na wysokości zadania. Wywalczył trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Dzięki temu po raz jedenasty z rzędu stanął na podium.
Zaraz po krajowym czempionacie pojechał na własny koszt do Niemiec na I Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Szachach. Zawody odbywały się od 21 do 28 października w Dreźnie.
W rywalizacji na dystansie 7 rund brało udział 65 szachistów i szachistek. Regulamin przewidywał klasyfikację generalną oraz kategorie w zależności od rodzaju niepełnosprawności.
Mistrzostwa zostały zdominowane przez szachistów z Rosji i Polski. Co ważne, wśród najlepszych nie zabrakło naszego zawodnika.
Jerzy Strzelecki zaprezentował się z bardzo dobrej strony i był bardzo blisko medalu w grupie zawodników niesłyszących. Ostatecznie wywalczył czwarte miejsce na świecie. W klasyfikacji generalnej miał dziewiętnasty wynik.
Dodajmy, że opocznianin jest członkiem kadry narodowej niesłyszących i regularnie uczestniczy w zgrupowaniach reprezentacji Polski. W tym roku był już na obozach sportowych w Spale i nad morzem, a pod koniec listopada znowu odwiedzi spalski COS. Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących. Gospodarzem imprezy będzie Łuków.
Jerzemu Strzeleckiemu gratulujmy kolejnego medalu i życzymy kolejnych sukcesów.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »