tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jazzowo w Metro Cafe

 

W sobotę, 26 lutego w opoczyńskiej Metro Cafe odbył się koncert grupy Tuźnik/Kądziela Quartet. Zespół złożony z profesjonalnych muzyków z Danii i Polski wykonuje autorską muzykę mocno osadzoną w nowojorskim hard bopie połączonym ze skandynawskim jazzem.
W skład grupy wchodzą pianista Artur Tuźnik, saksofonista Maciej Kądziela (opocznianin!), grający na kontrabasie Emil Brun Madsen i perkusista Matias Andreasen. Muzycy kształcili się pod okiem wybitnych amerykańskich artystów i mają na swoim koncie współpracę z wybitymi jazzmenami skandynawskiej oraz polskiej sceny. Są rozpoznawani na europejskim rynku muzycznym, co potwierdzają liczne trasy koncertowe oraz prestiżowe nagrody muzyczne.
Jak się okazało, muzyka wykonywana przez kwartet ma w naszym mieście dużą grupę miłośników. Podczas sobotniego koncertu sala Metro Cafe wypełniona była po brzegi. Organizatorzy musieli nawet dostawić kilkanaście krzeseł.
Muzycy byli w doskonałej formie i dali prawdziwie wirtuozerski popis jazzu. Kto nie widział, niech żałuje. Oby więcej takich koncertów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »