tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Jak zapobiegać pożarom

 
Spotkanie z kapitanem straży w Radzicach.

We wtorek, 17 listopada uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Radzicach uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu ochrony przeciwpożarowej prowadzonych przez starszego kapitana Mariusza Jędrasika z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tematyka spotkania była niezwykle istotna. Jak podkreślił strażak, znajomość zasad postępowania i wyrobienie właściwych nawyków w przypadku zagrożenia pożarem ma decydujące znaczenie dla zdrowia i życia człowieka.
Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialnej pracy strażaków, poznali metody postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem. Mariusz Jędrasik zwrócił szczególną uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie ludzi, których lekkomyślność doprowadza często do groźnych zdarzeń. Przypomniał o niebezpiecznych zabawach, które mogą stać się przyczyną pożarów oraz o niewłaściwym korzystaniu z urządzeń elektrycznych czy gazowych. Dzieci pochwaliły się, że znają numery do straży pożarnej i wiedzą, kiedy z nich korzystać.
- Zajęciach o tej tematyce odbywają się w szkole cyklicznie - informuje dyrektorka placówki Dorota Królik. - Z kolei wiosną bierzemy udział w warsztatach organizowanych na terenie opoczyńskiej PSP.
Inicjatorką wtorkowego spotkania była Maryla Barul - koordynatorka do spraw bezpieczeństwa w szkole.
Kolejne zajęcia profilaktyczne w Radzicach


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »