tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Jak to się stało?

 


O tym, że Polska jest w samym ogonie europejskich statystyk, dotyczących wypadków drogowych i liczby ofiar śmiertelnych (lub ? jak kto woli ? w czołówce) wiedzą już chyba wszyscy kierowcy. Wiedzą, ale co sobie z tego robią? Absolutnie nic! Każdy kierowca uważa się co najmniej za Kubicę lub Hołowczyca, tylko dookoła niego roi się od idiotów. A niech tylko pojawi się baba za kółkiem to dopiero wtedy taki mistrz ma używanie! ?Ale się wlecze, ty, popatrz ona już hamuje, co ona robi? Gdzieś ty paniusiu sobie kupiła prawko?? ? to przykładowe komentarze przed światłami czy skrzyżowaniem. A tymczasem?
W poniedziałek, 21 maja, około godziny 14.00 szłam ul. Westerplatte do redakcji. Gdy zbliżałam się do skrętu na parking zaobserwowałam scenkę: na parkingu stał z zamiarem wyjazdu polonez, na ulicy zaś stały w oczekiwaniu dwa pojazdy, które musiały przepuścić samochód jadący z przeciwka. Gdy już droga była wolna, kobieta chcąca wjechać na parking gestem dłoni pokazała kierowcy, że może wyjechać (w ten sposób ułatwi jej wjazd na parking). Pan z poloneza podziękował i już miał ruszyć, gdy nagle pojawił się czerwony ?bolid?, który zlekceważył włączone w obu pojazdach kierunkowskazy i przemknął, o milimetry mijając się z dwoma wykonującymi manewr samochodami. Obojgu kierowcom adrenalina na pewno podskoczyła pod sam sufit, ja zaś zdążyłam tylko pokazać kierowcy czerwonego ?bolida? co myślę o takim bezmyślnym zachowaniu. I co? Ów pseudomistrz się obraził, bo przecież on ?wi i umi? lepiej! Aż się dziwię, że nie zatrzymał się, by mi naubliżać?
A przecież gdyby choć trochę zainteresował się przyczynami wypadków (często śmiertelnymi), to by wiedział, że bardzo często dochodzi do nich właśnie z powodu lekceważenia zamiaru skrętu w lewo przez samochód poprzedzający. Taki ?mistrz? z pełną prędkością uderza przodem swego auta w boczne drzwi kierowcy, gdzie jest najmniejsza ochrona. Efekt ? ciężko ranni, zabici. I nie piszę tego stwierdzenia z wyobraźni. Widziałam na własne oczy takie zdarzenia! Ostatnio na ?dwunastce? w pewnej odległości od Lublina. Kilka samochodów zatrzymało się, gdy pierwszy pojazd chciał skręcić w lewo, a musiał przepuścić pojazdy jadące prosto, z przeciwka. Gdy już droga była wolna i rozpoczął manewr, zza kolumny oczekujących pojazdów wyskoczył ?mistrz kierownicy?. Huk, zgrzyt rozdzieranej blachy, krzyki rannych i świadków, a potem długie oczekiwanie na przyjazd pogotowia, policji, straży. I już nikt się nie śpieszył, aż do samego Lublina. Ciekawe, dlaczego? Czyżby na niektórych działała tylko lekcja poglądowa? Tak, jak na ?mistrza? z czerwonego bolidu? Jak sami się nie oparzą, to nie uwierzą, że gorące?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »