tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Jak pisać projekty

 
Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” zorganizowała szkolenie pn. Podstawy zarządzania projektami unijnymi, a także rozliczanie projektów współfinansowanych z UE. Kurs dla członków stowarzyszenia przeprowadzono 15 i 16 czerwca w restauracji „Zamkowa”Szkolenie w restauracji „Zamkowa”


Celem szkolenia było nabycie umiejętności przygotowywania dokumentów aplikacyjnych w ramach PROW na lata 2007–2013 a także w ramach innych programów i funduszy. Pierwszego dnia kursanci zapoznali się z dostępnymi programami i źródłami dofinansowania z UE. Dowiedzieli się również, jak wdrożyć w życie pomysł na projekt.
Drugiego dnia zdobyli praktyczną wiedzę dotyczącą aplikowania o fundusze oraz przygotowania wniosku o dofinansowanie. Kolejnym punktem programu było wdrażanie, monitoring i ewaluacja projektu oraz jego rozliczanie.
Organizatorzy zapewnili wysoki poziom merytoryczny zajęć zlecając prowadzenie szkolenia firmie Bajor Consulting. Warto podkreślić, że pismo „Fundusze Europejskie” uznało ją za najskuteczniejszą w pozyskiwaniu dotacji dla instytucji publicznych w Polsce. Kurs przeprowadził prezes Przemysław Bajor. Członkowie LGD „Nad Drzewiczką” są przedstawicielami sektorów: publicznego, społecznego oraz prywatnego, dlatego prowadzący starał się uwzględnić potrzeby każdego z uczestników, by zarówno wykład jak i warsztaty spełniły ich oczekiwania. Miejmy nadzieję, że kursanci zechcą wykorzystać zdobytą wiedzę i w ramach własnych organizacji podejmą próby pozyskiwania środków z UE.
Na tym jednak nie kończą się działania szkoleniowe przewidziane na ten miesiąc. Już w najbliższą niedzielę, 27 czerwca LGD „Nad Drzewiczką” organizuje w Żardkach spotkanie aktywizujące społeczność lokalną. Będzie ono dotyczyło pozyskiwania funduszy europejskich, w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Spotkanie ma również przybliżyć mieszkańcom rolę LGD w regionie. Zaprezentowane zostaną m.in. informacje o planowanych na najbliższy czas konkursach. Do udziału została zaproszona pracowniczka Centrum Inicjatyw Obywatelskich OPUS Magdalena Mirys, która omówi procedurę tworzenia stowarzyszeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »