tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Jak bezpiecznie spędzić święta

 
Profilaktyka w RadzicachWarsztaty poprowadził st. kpt. Mariusz JędrasikW czwartek, 8 grudnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Radzicach uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Warsztaty poprowadził st. kpt. Mariusz Jędrasik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Gość zwrócił szczególną uwagę na niewłaściwe zachowania ludzi, których lekkomyślność doprowadza do groźnych pożarów. Dzieci dowiedziały się o odpowiedzialnej pracy strażaka, poznały metody postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Numery alarmowe już znają, teraz utrwalili zasady zachowania w warunkach zagrożenia pożarem. Wiedzą, jaką drogą ewakuować się z budynku szkoły. Co warte podkreślenia, strażak przypomniał o bezpieczeństwie w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i ferii zimowych.
Jak zaznacza dyrektorka szkoły Dorota Królik, zajęcia profilaktyczne z zakresu ochrony przeciwpożarowej organizowane są w szkole cyklicznie ? dwa razy w roku. ? Ich celem jest uświadamianie zagrożeń związanych z pożarem oraz poznanie sposobów ich zapobiegania ? podkreśla Maryla Barul, koordynatorka ds. bezpieczeństwa w szkole.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (754) z dnia 23 Grudnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »