tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Ciekawostki

 Jajko prawdę ci powie

 
Parahoroskop kraszankowy


Jest Wielkanoc. Przychodzisz z wizytą. Pani domu częstuje cię pięknymi, kolorowymi pisankami i kraszankami. Jaką wybierzesz, świadczyć może o twoim charakterze.

Pisanka błękitna
W astrologii kolor ten uważany jest za uspokajający. Przez medycynę, szczególnie niekonwencjonalną, traktowany jest jako największy antyseptyk. Światło błękitne wnosi do duszy radość i spokój, kojąco wpływa na system nerwowy, łagodzi wzburzone myśli, sprowadza spokojny i głęboki sen. Kolorem tym leczy się m.in. choroby na tle nerwowym. Jeśli wybrałeś ten kolor, organizm twój potrzebuje właśnie błękitu. Błękit uważany jest za symbol wierności i stałości. Osobom zbyt pobudliwym zaleca się nosić odzież w kolorze niebieskim, ale zamiłowanie do ubierania się w błękity wiąże się z wrodzoną oziębłością seksualną i surowością zachowań pod tym względem.

Pisanka brązowa
To barwa neutralna. Brąz symbolizuje umiarkowanie, wiedzę, podniosłość, niezłomność, ale też ciszę i samotność. Osoby lubiące ten kolor mocno stoją na ziemi. Niewiele czasu poświęcają miłości, a całą energię skierowują na realizację celów, które najczęściej osiągają. Brąz to chyba najbardziej neutralny kolor, odpowiedni dla wszystkich, niezależnie od wieku i tuszy.

Pisanka zielona
Barwa ta najkorzystniej wpływa na narząd wzroku, leczy choroby układu nerwowego i układu krążenia, obniża również ciśnienie krwi. Ciemne odcienie zieleni symbolizują sympatię, przyjaźń, a przede wszystkim nadzieję. Daje wrażenie świeżości, lekkości i oddalenia. Osoby lubiące ciemną zieleń odznaczają się dużym poczuciem estetycznym, opanowaniem, ale są mało otwarci na pomysły innych. Lubiący jasne odcienie zieleni charakteryzują się łagodnością, sprawiedliwością i partnerstwem. Mają wielu przyjaciół i chętnie pomagają innym.

Pisanka pomarańczowa
Barwa niezwykle ciepła i według psychologów bardzo przybliżająca. Pobudza i oddziałuje dodatnio na cały organizm. Wpływ tego koloru przejawia się m.in. uczuciem wyzwolenia ze wszelkich ograniczeń. W chromoterapii wykorzystywany jest do leczenia bezsenności, zalecany przy osłabionej pracy serca, duszności i ospałości. Wybór tego koloru dowodzi zdrowia, energii i inteligencji wybierającego.

Pisanka fioletowa
Oddziałuje wybitnie dodatnio. Wytwarza siłę i energię psychiczną, podnieca, ale nadmiar fioletu może prowadzić do zaburzeń nerwowych. Tradycyjnie zalecany jest osobom zajmującym się twórczością i pracą umysłową w ogóle. Usuwa zmęczenie, łagodzi stresy, zapobiega bezsenności. Osoby preferujące fiolet wyróżniają się namiętnością, lubią szybkość i ryzyko. Pasjonują się wyjaśnianiem tajemnic i zagadek.
Opr.: jerg


jerg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (924) z dnia 3 Kwietnia 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »