tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jajeczka, palemki, zajączki

 

Już od miesiąca przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej przy Zespole Szkół Prywatnych, pracowicie malowały, kleiły, przycinały, lepiły. Ich palce były pokryte klejem lub farbą, bo tworzyły…
Efektem tej pracowitości był świąteczny kiermasz, na którym można było znaleźć najprawdziwsze cacka. Każda grupa wystawiła, co miała najlepszego: świąteczne kartki, małe i duże pisanki, kraszanki, wyklejanki z wełny i piórek, świąteczne zawieszki, zajączki, owieczki, pisklaczki, palmy i kwiatki. Przedszkolaki, które mają dopiero po cztery latka, swymi maleńkimi paluszkami, pod okiem wychowawczyni mogły przyozdabiać wszystko bardzo drobnymi wzorkami - bibułowym śniegiem, koralikami czy cekinami. Sześcioklasiści zaś mają już większe ręce, lecz lepiej wypracowaną technikę, więc mogli pokazać coś innego, np. jajka wydziergane szydełkiem.
Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele na piątkowy kiermasz zaprosili swoich najbliższych, przyjaciół i sąsiadów, by przy okazji świątecznego kiermaszu bliżej poznali szkołę w ramach dni otwartych. No i chyba organizatorzy zostali mile zaskoczeni - do Zespołu Szkół Prywatnych ściągnęły tłumy. Przyszli i przyjechali rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie, przyjaciele i zupełnie obcy, by podziwiać świąteczne ozdoby i kupić choć kilka z nich. Przy okazji wszyscy mogli spróbować domowych wypieków, posmakować czekoladowych zajączków lub cukrowych baranków. A dla tych, którzy nie lubią słodyczy - przygotowano stół z wiejskim chlebem ze smalcem i ogórki.
Na kiermasz zaproszone też zostały znane twórczynie ludowe: Zofia Pacan i Marianna Rzepka, które prezentowały swoje wspaniałe rękodzieła. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też wyroby z pszczelego wosku, prezentowane przez Rejonowe Koło Pszczelarzy.
O tym, że impreza była udana, najlepiej świadczy, że bardzo niewiele świątecznych ozdób zostało - prawie wszystkie znalazły nabywców. Dzięki temu każda klasa i przedszkolna grupa trochę wzbogaci swój budżet, który będzie mogła przeznaczyć na wybrany cel, np. dofinansowanie wycieczki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »