tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Inwestycja za 8,5 mln zł

 
Wiemy, kto zaprojektuje i wybuduje Regionalne Centrum Kultury


Urząd Gminy i Miasta rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji pn. ?Zaprojektowanie i budowa Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy?. Zwyciężyło Przedsiębiorstwo Budowlano?Usługowo?Handlowe ?Agat? z Kielc, oferując cenę w wysokości 8.462.511,93 zł brutto. W efekcie firma będzie realizować jedno z największych zadań inwestycyjnych gminy. Umowę z UGiM podpisała 26 lipca.
Zgodnie z ustaleniami, kielczanie wykonają najpierw dwa projekty koncepcyjne, które będzie można oglądać w wersji elektronicznej, umożliwiającej wirtualny spacer po budynku. Po konsultacjach zleceniodawca wybierze jedną z koncepcji. Na jej podstawie powstanie wielobranżowy projekt budowlany i projekty wykonawcze, wykonawca wystąpi o pozwolenia na budowę, przygotuje kosztorysy, specyfikacje techniczne aż wreszcie rozpocznie roboty budowlane. Nowoczesny gmach RCK stanie między drzewickimi osiedlami, obok sali gimnastycznej szkoły podstawowej, a teren wokół zostanie zagospodarowany.
Na zrealizowanie zadania firma z Kielc ma czas do października 2014 r. W międzyczasie UGiM ogłosi jeszcze jeden przetarg dotyczący RCK, tym razem na wyposażenie obiektu.
Przypomnijmy, że na budowę centrum gmina uzyskała wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania ?Infrastruktura kultury? w wysokości 50% całkowitej wartości zadania.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »