tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Integracja z uśmiechem na twarzy

 
Już po raz siódmy fundacja „Uśmiech dziecka to nasz cel” wspólnie z Zespołem Szkół Samorządowych nr 2 zorganizowała mikołajkowe spotkanie integracyjne „Jesteśmy razem”

Impreza odbyła się w piątek, 15 stycznia w sali gimnastycznej „dwójki”. Zgromadziła ponad dwieście osób - podopiecznych fundacji, uczniów klas integracyjnych z ZSS nr 2, dzieci z grupy integracyjnej funkcjonującej w Przedszkolu nr 8, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy oraz grupę integracyjną ze szkoły w Mroczkowie Gościnnym.
Dla wszystkich przygotowano moc atrakcji. Były występy artystyczne młodzieży z „dwójki” i doskonała zabawa zorganizowana przez szkołę muzyczną „Yamaha”. W balu uczestniczyli również zaproszeni goście - samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm. W tańcu z balonem nie było mocnych na parę Małgorzata Buczyńska - Janusz Plaskota. Dyrektorka „ósemki” i naczelnik Wydziału Oświaty UM jako jedyni z dorosłych dotrzymali kroku dzieciakom. Jak co roku nie zabrakło świątecznych paczek rozdanych przez mikołaja oraz słodkiego poczęstunku na zakończenie imprezy.
Jednym z głównym celów dorocznych uroczystości jest motywowanie i zachęcanie mieszkańców do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów na temat osób niepełnosprawnych. To zadanie po raz kolejny udało się zrealizować. Zgodnie z hasłem przyświecającym zabawie organizatorzy pokazali społeczeństwu, że każdy człowiek, a tym bardziej niepełnosprawny, ma prawo marzyć, cieszyć się i bawić.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (653) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »