tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Integracja przy ognisku

 

Dzieci z przedszkoli 2, 4 i 5 oraz uczniowie SP z Woli Załężnej i zerówki w ZSS nr 3 bawiły się w czwartek, 8 października na wspólnym ognisku w leśniczówce.
- Już od 3 lat spotykamy się na wspólnym ognisku z uczniami szkoły podstawowej w Woli Załężnej. Idea sprawdziła się i przynosi wiele radości naszym dzieciom, dlatego wpisała się na stałe w kalendarz spotkań naszej placówki - mówi Alicja Jurek, dyrektorka Przedszkola nr 2. Tym razem jednak rozmiar imprezy przekroczył oczekiwania jej organizatorów, bowiem niespodziewanie przyłączyły się do niej również grupy dzieci z przedszkoli nr 4 i nr 5 oraz dzieci z ZSS nr 3. A że pogoda dopisała, spotkanie można zaliczyć do wyjątkowo udanych.
Dzieci bawiły się przy ognisku, piekły kiełbaski i rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych. Spotkanie miało również charakter edukacyjny - na spacerze ścieżkami edukacyjnymi maluchy poznawały występujące w naszym regionie rośliny, a o życiu zwierząt opowiedział im leśniczy Piotr Stanik z Nadleśnictwa Opoczno, prezentując poszczególne gatunki na fotografiach. Dzieci dowiedziały się również, jak mogą korzystać z uroków lasu i jak powinny się w nim zachowywać, aby nie niszczyć otaczającej przyrody.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »