tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Ciekawostki

 Instrukcja obsługi siedemnastolatki

 
Zanim zaprosisz ją do swojego grajdołka?

1. Siedemnastolatka ma zawsze rację.
2. Jeśli uważasz, że posiadasz rzeczowe argumenty i jesteś skłonny do polemiki z siedemnastolatką, jeszcze raz przeczytaj pkt 1.
3. Mniej więcej raz na tydzień siedemnastolatce należy przypominać, że się ją lubi.
4. W momencie wcielania w życie punktu 3. należy w miarę możliwości unikać wszelkiej finezji. Preferowaną formą realizacji poprzedniej wskazówki jest bezpośrednia wypowiedź treści Lubię Cię skierowana do siedemnastolatki. Każda inna forma może nie odnieść oczekiwanego skutku.
5. W wypadku zadawania siedemnastolatce pytania nie należy się spodziewać odpowiedzi na to pytanie. Badania empiryczne nie wykazały żadnego powiązania między treścią zadawanego pytania a faktem uzyskania bądź nieuzyskania odpowiedzi na to pytanie.
6. Aby zwiększyć szanse uzyskania odpowiedzi na zadawane pytanie, należy go sformułować możliwie jednoznacznie i koniecznie używać pełnych zdań. Przykład: pytanie Jak to? jest sformułowane niewłaściwie, gdyż każda siedemnastolatka odpowiada na nie Tak to i wydaje się, że reakcja ta jest odruchem warunkowym.
7. Pytania należy zadawać pojedynczo. W wypadku zadania kilku pytań na raz siedemnastolatka odpowiada (lub nie) tylko na ostatnie.
8. Raz na jakiś czas siedemnastolatka zadaje pytanie: Czy ci się podobam? Odpowiedź zawsze powinna brzmieć: TAK.
9. Po udzieleniu odpowiedzi na pytanie opisane w punkcie 8. siedemnastolatka zadaje pytanie A dlaczego ci się podobam?. Odpowiedź na to pytanie powinna skupiać się wyłącznie na jej urodzie. Wypowiedzi typu Bo jesteś wartościowa, Bo jesteś inteligentna nie są szkodliwe, ale nie odnoszą zamierzonego skutku.
10. Niezawodnym sposobem zirytowania lub rozgniewania siedemnastolatki jest napomknięcie o niedojrzałości emocjonalnej oraz dziecinnym zachowaniu. Dla własnego bezpieczeństwa uwagi tego typu winny być przekazywane nie bezpośrednio, lecz za pośrednictwem listu, kartki bądź e?maila.


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.
W dziale Ciekawostki dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »