tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Inna firma na ulicy Żeromskiego

 

Nastąpiła zmiana wykonawcy przebudowy drogi powiatowej nr 3109E na fragmencie ulicy Żeromskiego. Zarząd Dróg Powiatowych podjął decyzję, że inwestycję będzie realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ?Zaskórski i Wspólnicy? z Gielniowa a nie firma ?Giermakowska? z Łęgonic Małych w gminie Odrzywół. Ze zwycięzcą przetargu ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia.
Na plac budowy wejdą więc gielniowianie, a wartość zadania wyniesie 373.445,47 zł. Koszty pokryją po połowie powiat i gmina.
Jak już pisaliśmy, przebudowa będzie prowadzona na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego do rozwidlenia drogi na ulice Żeromskiego i Armii Krajowej. W planach jest poszerzenie ulicy do minimalnej szerokości 8,5 m. Docelowa szerokość jezdni to 6 m, chodnika 1,65 m, natomiast zjazdów indywidualnych 5 m.
Zakres rzeczowy zakłada sfrezowanie warstwy ścieralnej, poszerzenie podbudowy do 6 m, wykonanie warstwy wyrównawczo-konstrukcyjnej o grubości 7 cm oraz warstwy ścieralnej o grubości 5 cm. Planowane są zmiany w infrastrukturze technicznej - przede wszystkim usunięcie kolizji z kablem telekomunikacyjnym (przeniesienia poza jezdnię i ułożenie pod chodnikiem), kablem energetycznym oraz słupem. Wody deszczowe będą odprowadzane powierzchniowo do ul. Kilińskiego.
Na realizację zadania wykonawca ma trzy miesiące od dnia przejęcia placu budowy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »