tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Idzie zima zła

 

Co roku kierowcy żartują sobie z drogowców, że - jak zwykle - zima ich nie zaskoczyła. Zdążyli się pochować. A przecież to nie jest prawda. Już od dłuższego czasu zarządy dróg są przygotowane do zimy. Sprzęt po przeglądach technicznych stoi gotowy do wyjazdu, pracownicy do obsługi są, lada dzień wprowadzone zostaną dyżury - by niezależnie od pory dnia czy nocy reagować na zmiany aury. W bazach jest już przygotowany piasek i sól do usuwania śliskości zimowej, a przy drogach, na niektórych odcinkach, są już zamontowane siatki mające chronić drogi przed nawiewaniem śniegu. Tam, gdzie jeszcze ich nie ma - trwa gorączkowe montowanie. My byliśmy świadkami zakładania siatek przy drodze wojewódzkiej nr 713 w okolicach Kunic.
Jak nas poinformował rejon GDDKiA w Opocznie, w bazach zimowego utrzymania dróg w Opocznie i w Solcu zgromadzone jest 1550 ton soli drogowej i 220 ton mieszanki piaskowo-solnej. Przygotowany jest też sprzęt do zimowego utrzymania dróg - po przeglądzie technicznym, w pełnej gotowości stoją w bazie: solarki (5 szt.) pługi odśnieżne (9 szt.), sprzęt do załadunku materiałów do posypywania oraz dodatkowy sprzęt do odśnieżania, czyli równiarki, ładowarki, spycharki.
Również w Obwodzie Dróg Wojewódzkich wszystko jest przygotowane do zimy. Przy drogach ustawiono 4438 m.b. siatki przeciwśnieżnej, w bazie zgromadzono już 200 ton soli i 600 ton piasku, a zamówiono dalsze 150 ton soli i 500 ton piasku. Na wyjazd czekają dwie solarki, cztery pługi średnie i dwie koparko-ładowarki.
Zimowym utrzymaniem dróg powiatowych objęte jest ogółem 309 km dróg, z czego 302 km to drogi zamiejskie. Do prowadzenia akcji zimowej wykorzystanych będzie: 5 pługopiaskarek, 1 pług średni, 1 pług ciągnikowy, 3 ładowarki i 2 spycharki. Na cały sezon zimowy przewiduje się 300 ton soli i 1200 ton piasku, z których wytworzona zostanie mieszanka.
Nie powinniśmy też narzekać na śliskość miejskich ulic. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Opocznie ma trzy nowe piaskarki i trzy nowe pługi. Na terenie bazy jest już przygotowane 200 ton mieszanki soli i piasku. Lada dzień pojawią się też pojemniki z piaskiem do posypywania ulic.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »