tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 I ty możesz zostać mikołajem!

 

Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Prywatnych zorganizował świąteczną akcję pomocy dzieciom – podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Przed rozpoczęciem akcji pomocnicy mikołaja postanowili dowiedzieć się, jaki prezent sprawiłby dzieciom największą radość i byłby im przydatny. Siostra Ewa Janek, która opiekuje się dziećmi, zdradziła nieśmiało, że praktycznym prezentem byłyby sanki. Przedstawiciele Samorządu zorganizowali zbiórkę pieniędzy i udało się.
We wtorek, 21 grudnia pomocnicy mikołaja udali się z prezentami do Mroczkowa. Dzieci w tym czasie były w szkole, ale przecież najprawdziwszy św. mikołaj zostawia najmłodszym prezenty pod ich nieobecność…
Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują serdecznie rodzicom uczniów, głównie tych najmłodszych z klas I–III, za finansowe wsparcie akcji, a szczególnie Barbarze Fornal za bezinteresownie okazaną pomoc oraz firmie „LOKUS” z Opoczna – producentowi sanek.
Pomysłodawcom akcji przyświecały słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Miejmy nadzieję, że dzięki prezentom pojawi się uśmiech na buziach dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym i będzie towarzyszył im zawsze, również w czasie zimowych zabaw na śniegu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »