tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 I Maraton Taneczny Ekonom 2013

 
W piatek, 21 czerwca na kompleksie boisk przy ZSP nr 1 odbył się


w którym przy sprzyjajacej aurze tanczyło ok. stu osób. Turniej prowadzony byl przez instruktorow Centrum Tańca i Ruchu "Tico", którzy wraz z nauczycielkami wf. z ZSP nr 1: Urszulą Kozerą oraz Ewą Zwolską?Kapustą byli ogranizatorami imprezy.
W skład komisji sędziowskiej weszli starosta Marek Ksyta, dyrektor ZSP nr 1 Marek Zieliński, Agata Andrzejewska, partnerzy Centrum Tańca Aleksandra Piekarska i Grzegorz Wijata oraz Zdzisław Miękus. Ocenie podlegała zumba, prowadzona przez instruktorkę Agnieszkę Staniec. Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, poprawia kondycję, a przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w dobre samopoczucie. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka totalnie porywa nas do zabawy.
Konkurs poprzedzony był rozgrzewką: aerobik danc poprowadzony przez Katarzynę Niewadzi, aeroboks przeprowadzony przez Kamila Szlęzaka. Po takich ćwiczeniach rozpoczął się konkurs zumby poprowadzony przez Agnieszką Staniec. Maraton rozegrany został w kategoriach do 25 lat i od 25 lat, a komisja sedziowska oceniała prawidłową koordynację pracy ciała, pamięć ruchową, wytrwałość (zaangażowanie, uczestnictwo w całym maratonie, dobrą zabawę (uśmiech, ubiór). W czasie obrad jury na scenie Beata Pierwola przeprowadziła dla uczestników ćwiczenia rozciągające w formie piatles, następnie odbyły się pokazy taneczne dzieci i młodzieży z grupy HIPHOP i sekcji tańca towarzyskiego z Centrum Tańca i Ruchu "Tico".
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: do 25 lat w kategorii prawidłowa koordynacja pracy ciała: Karolina Jończyk przed Agatą Morawską i Ingą Stanek; od 25 lat ? Agnieszka Świątek przed Tomaszem Konopką i Agnieszką Dyfratyką.
W kategorii do 25 lat pamięć ruchową wygrała Patrycja Papielnik przed Ingą Stanek i Agatą Morawską, powyżej 25 lat: Ewelina Milner przed Beatą Konopką i Małgorzatą Tarnowską.
W kategorii wytrwałość i zaangażowanie w grupie do 25 lat wygrała Zuzanna Mijas przed Aleksandrem Kędziorą i Mają Budzyńską, powyżej 25 lat: Tomasz Konopka przed Anną Kuletą i Beatą Budzyńską.
W kategorii dobra zabawa w grupie do 25 lat wygrała Joanna Mijas przed Bartkiem Szymańskim i Magdaleną Stępniak a w grupie powyżej 25 lat: Sławomir Świątek przed Agnieszką Defratyką i Małgorzatą Tarnowską.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorow. Kolejny taki maraton planowany jest na wrzesień.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »